haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

۷ نشانه نیاز به مشاوره روانشناسی / آیا نیاز به روانشناس دارم

مشاوره
۲۱ مرداد

ما با راهنمایی مشاوران این حوزه دریافتیم که نشانه نیاز به مشاوره روانشناسی چه مواردی هستند. به خودتان آموزش دهید تا بتوانید از افراد مهم زندگی تان مراقبت کنید و آنها را به آرامی به سمت درمان هدایت کنید.در این مقاله به تفصیل درباره این نشانه ها توضیح داده شده است

چه کسانی نیاز به روانشناس دارند

در ادامه نشانه هایی که می‌گوید فرد نیاز به مشاوره روانشناسی دارد را باهم بررسی می‌کنیم

از انجام کارهایی که قبلا عاشق انجام دادنشان بودید دیگر لذت نمی برید

شما یک بار در هفته با بهترین دوست خود اسکیت می کنید. در طول زمان، یا شاید ناگهان، او دیگرعلاقه مند نیست. وقتی او از او میپرسد چرا ، نمی داند. او بی تفاوت به نظر می رسد این که آیا یک بحران باعث بی علاقگی او شده یا خیر . این نشانه ای است که او ممکن است نیاز به درمان داشته باشد. بهتر است قبل از شروع اختلالات بیشتر با یک مشاور مشورت کند.

طلاق، تغییرات شغلی، از دست دادن اعضای خانواده و

درمانگران، مشاوران و روانشناسان فقط برای کمک به افراد مبتلا به بیماری روانی نیستند. مردم اغلب برای کمک به تغییرات بزرگی در زندگی خود به آنها نیاز دارند. این می تواند یک طلاق بعد از هشت سال زندگی مشترک ، ترک یا تغییر در شغل و حرفه تان  و یا از دست دادن یکی از عزیزانتان باشد. دوستان و اعضای خانواده ممکن است فکر کنند مشاوره روانشناسی فقط برای “افراد دیوانه” است . این وظیفه  شماست که این تصور غلط را از بین ببرید.

مشاوره روانشناسی

استفاده از مواد مخدر و نیاز به مشاوره روانشناسی

اگر دوست شما هرگز قبلا مواد مخدر مصرف نکرده است ، در حـال حاضر به طور منظم درپی استفاده از این گونه مواد است ، به دنبال کمک به او باشید. این ها نشانه هایی روشن است که فرد به کمک نیاز دارد .

رفتارهای غیر متعارف در شبکه های اجتماعی

پست کردن بیش از حد سلفی یا گریه کردن برای کمک در شبکه های اجتماعی، اغلب بیش از یک ناراحتی معمولی است. این علامت کسی است که ممکن است نیاز به کمک حرفه ای داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که شبکه های اجتماعی اختلالات شخصیت را افزایش می دهند و باعث استرس های غیر ضروری می شوند.

آنها بیمار می شوند اما پزشکان می گویند سالم هستند

سالهاست که با ناراحتی های جسمی درگیر بودم  و متوجه شدم که علت آنها بیماری روانی هستند. پزشکان به من گفتند که من سالم بودم، بنابراین به دنبال درمان بیشتر نرفتم. اگر فردی با داستان مشابهی را می شناسید، به او بگویید که درمان های روانی را در نظر بگیرد. بیماری روحی می تواند عواقب جسمی نیز داشته باشد ، پزشکان قادر به تشخیص آن نیستند. آگاهی شما می تواند آنها را نجات دهد!

انزوا طلبی و مشاوره روانشناسیبین درون گرایی و انزواطلبی تفاوت وجود دارد. مردم مجبور نیستند تمام وقت را در بیرون و در محیط های اجتماعی بگذرانند اما زمانی که تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تنها هستند و از دیگران بدور، نشانه ای مضر است.

انزوا طلبی

علائم کودکان هنگام نیاز به مشاوره روانشناسی

کودکان درآینده انسان های سالمتری می شوند اگر به خوبی یاد بگیرند کمک گرفتن و صحبت کردن در مورد مشکلاتشان چیز بدی نیست. مسائلی مانند مشکل در تمرکز کردن ، نگرش منفی نسبت به خود ، ترس غیر معمول یا ناگهانی ، نگرانی ، جدایی از دیگران ، اظهارات ناامید کننده در مورد آینده و کج خلقی و زودرنجی یا اختلالات خواب می تواند نشانه ای باشد.

اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده یکی از این نشانه ها را از خود بروز می دهد، وقت آن است که به آرامی آنها را به سمت درمان هدایت کنید. این ممکن است بزرگترین هدیه ای است که به آنها داده اید.

مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین حال می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور مورد نظرتان وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان از طریق اپلیکیشن یا وب سایت حال از طریق بخش مشاوره انلاین روانشناسی، مشاور مدنظرتان را انتخاب و به صورت متنی، صوتی و یا تصویری گفتگو کنید.

مقالات مرتبط

افزايش-اعتماد-به-نفس
۲ روش تضمینی برای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس ضرورتاً به موفقیت یا قابلیت‌های واقعی ما وابسته نیست. ویژگی افرادی که اعتماد بنفس بالایی دارند، یا برعکس اعتماد بنفسشان لطمه خورده، بیشتر متاثر از تجربیات گذشتۀ آنهاست. ابتدا به عنوان یک کودک و سپس به عنوان یک بزرگسال و چگونه این تجربیات شما را وادار به فکر کردن در مورد خودتان کرده است. بسیاری از افراد موفق و هوشمند وجود دارند که فکر می کنند که آنها "بازنده هستند"، معتقدند که آنها به عنوان فردی ناکارآمد در بین اطرافیانشان مشهور هستند. اگر این توصیف شماست، ممکن است شگفت زده شوید که چگونه می توانید این الگوهای فکری منفی را از بین ببرید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۱۰ / ۰۹ / ۹۷
دلائل-پایین-بودن-عزت-نفس
۳ دلیل پایین آمدن عزت نفس که باید با آن مقابله کنید

برخی از باورهای شما و اندیشه های خودتان باعث پایین آمدن عزت نفس تان خواهد شد. اعتقادات که در مورد خودتان دارید، ممکن است منبع عمده ای از تصویر منفی نسبت به خودتان باشد. متأسفانه، سختی قضاوت در مورد خود یک مشکل جهانی است. برخی از ما با این الگوی ناسالم تفکر بیش از دیگران مبارزه می کنیم. اما اگر دشوار است که همیشه در یک چشم مثبت - و یا واقع گرایانه - به خودتان نگاهی بیندازید، پس ارزش آن را دارد که از گفتار منفی آگاه باشید که شما را از انجام دادن کارها متوقف می سازد. در اینجا سه باور و اندیشه در مورد خودتان وجود دارد که باید مراقبشان باشیم : (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۲۶ / ۰۶ / ۹۷
رضایت-از-زندگی
چگونه رضایت از زندگی را افزایش دهیم؟

برای همه ما ممکن است پیش آمده باشد که احساس کرده ایم در یک وضعیت گیرافتاده ایم و بدون جهت روشنی به جلو حرکت کرده ایم. این می تواند در همه زمینه ها، از جمله روابط ما با دیگران، دوستی، شغل و حرفه، ارتقای خود و یا در تحصیلات اتفاق بیافتد و در نهایت در سطح رضایت از زندگی فرد تاثیر بگذارد .

پشتیبانی حال
۲۶ / ۰۸ / ۹۷
راه های ایجاد انگیزه
راه‌های ایجاد انگیزه و با انگیزه ماندن

بی‌انگیزگی فقط مختص دانش آموزان و دانشجویان نیست. بسیاری از افراد جامعه که با روزمرگی دست و پنجه نرم می‌کنند، از بی‌انگیزگی رنج می‌برند. بی‌انگیزه بودن می‌تواند زندگی فردی، اجتماعی و روابط فرد با دیگران را تحت تاثیر قرار بدهد و حتی موجب افسردگی شود. دانستن راه‌های ایجاد انگیزه به شم کمک می کند تا با بی انگیزگی مبارزه کنید.

پشتیبانی حال
۱۰ / ۰۴ / ۹۸
چرا باید خودمان را بهتر بشناسیم؟

[audio mp3="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/07/episode-2.mp3"][/audio]

پشتیبانی حال
۲۲ / ۰۴ / ۹۸

13 دیدگاه

 • یکسری از این علائم مشترک بود با بنده ذهنیتم این بود که طبیعی هست اما شاید واقعا نیاز به این داشته باشم که بتونم با فردی مطمئن مشاوره کنم و مشورت بگیرم
  منتها شرایط کاریم جوری ایجاب میکنه که اصلا وقت خالی پیدا نمیکنم

  • حالی عزیز،
   ما شرایطی را فراهم کرده ایم که به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین بتوانید از خدمات روانشناسان و مشاوران استفاده کنید.
   تنها کافی است اپلیکیشن حال را دانلود و یا از طریق وبسایت ما اقدام کنید و به مشاورین ما متصل شوید.
   باتشکر از توجه شما.

 • بسیار زیبا

 • مدت هاست قصد مراجعه ب روانشناس خوب را دارم اما متاسفانه ۲ روانشناس قبلی ک بهشون مراجعه کردم منو از کمک گرفتن از مشورت و تخصص مشاور ناامید کردن 🙁 نمیدونم چجوری روانشناسی پیداکنم ک حتی متوجه حرف من بشه و بتونه با منطق و استدلال و صداقت و تخصص حرف بزنه. کاش روانشناس ها تو پروفایلشون یه مختصری از شخصیت و نحوه عملکردشون مینوشتن.

  • سلام. شما می‌توانید با دیدن پروفایل و امتیازات مشاوران حال، و نظرات و کامنت های مثبت کاربران، از تخصص، تجربه و خوبی کار آن‌ها مطمئن شوید. مشاوران حال دید بد شما را در مورد مشاوره روانشناسی تغییر خواهند داد 🙂 ممنون از اینکه نظرتان را با ما در میان گذاشتید.

 • سلام. من یه دختر۱۱ساله دارم وقتی ۶ساله بودباباش فوت کرددخترم خیلی عذاب کشیدپرخاشگری میکردمیزدباچندجلسه مشاوره کمی بهترشدن کامل ولی تااین ک بهای فامیل هی توگو خوندن توبابانداری بابات مرده این حرفااینقدربراش سخت بوده تب کردچندروزادامه داشت تبش کمی بدترشده بوده بابچهابازی گفتن توبابانداریمارفتیم سرخاب بابات دخترم همون جاتوکوچه تشنج کردارش دکترین فنوبابیتال دادگاه سال استفاده کردنت نظربودحالابزرگترین مشکلی اینه درس نمیخونه اصلانمیفهمه درهمون موقع دکترگفت ازتشنجه کمک کنید من چکار کنم برای درسش

 • من قصد خودکشی دارم هیچ کسم نیست کمکم کنه باید چی کار کنم ؟ 🙁

 • شما بالا نوشتید همین حالا مشاوره رایگان را شروع کنید وارد که میشیم هزینه مشاوره هر ده دقیقه ۲۴تومن. اینکه مشاوره هزینه داشته باشه بحثی نیست. ولی چرا به این شکل مردم رو جذب میکنید ؟!!!! این کار درست نیست

 • کسی که دچار اختلال هست ولی از مراجعه به روانشناس خودداری میکند ، بهتره چطوری ببریمپیش مشاور؟

 • قبلاً اشتباهاتی انجام دادم که الان یه سال است از اوم ماجرا میگذره ولی من هر لحظه که به ذهنم میاد باعث اعصاب خوردی و خو درگیری میشود

 • سلام وقت بخیر
  مدتی است که قصد مراجعه به یک روانشناس رو دارم اما تردید داشتم که این کار رو بکنم ولی با خوندن مقاله شما و فرصت تخفیفی هم که در سایت ویرا برگ دیدم انگیزم قوی تر شد و میخوام سریع تر این کار رو انجام بدم. ممنون از مقاله خوبتون. به نکات خوبی اشاره کردید من فکر میکردم این علایم طبیعی هستن اما فکر میکنم حتما باید به یک روانشناس مراجعه کنم چون چند تا از این علایم رو دارم .خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم.