جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

پردنیزولون 5 م گ قرص

PREDNISOLONE 5MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: PREDNISOLONE TABLET ORAL 5 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص پردنیزولون در درمان بیماری های مانند آرتریت روماتوئید، آسم، آلرژی های شدید، عفونت ها، بیماری های التهابی مزمن، بیماری های اتواايمن نظیر لوپوس، اضطراب، مه سرخ، بیماری کرون و کلیه بیماری هایی که به نیاز به کورتیکواستروئید نیاز داشته باشند، مورد استفاده قرار میگیرد.
موارد مصرف

پردنيزولون در درمان بیماری ‌هاي التهابي و آلرژیک چشم و مجراي خارجي گوش استفاده می ‌شود. | پردنیزولون یک داروی استروئیدی است که در درمان بسیاری از بیماری ها و شرایط پزشکی استفاده می شود. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از: 1. التهابات مزمن: پردنیزولون می تواند در درمان التهابات مزمن مانند آرتریت روماتوئید، آسم، برونشیت مزمن و التهاب مفاصل مزمن مفید باشد. 2. بیماری های ایمنی: این دارو ممکن است در درمان بیماری های ایمنی مانند لوپوس اریتماتوس، آلرژی ها و اختلالات ایمنی دیگر مفید باشد. 3. بیماری های پوستی: پردنیزولون می تواند در درمان بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، اگزما و درماتیت مفید باشد. 4. بیماری های التهابی: این دارو ممکن است در درمان بیماری های التهابی مانند کولیت التهابی و بیماری کرون مفید باشد. 5. بیماری های تنفسی: پردنیزولون می تواند در درمان بیماری های تنفسی مانند آسم، برونشیت و عفونت های تنفسی مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از هر دارویی، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص پردنیزولون، باید به پزشک اطلاع داده شود اگر در گذشته مشکلی نظیر اختلالات قلبی، فشار خون بالا، آسم، بیماری کبد یا کلیه، تب، عفونت، دیابت، آلرژی یا کاهش ایمنی بدن داشته باشید.

هشدارها

قرص پردنیزولون ممکن است عوارضی نظیر افزایش وزن، ریزش مو، افزایش خشکی و شکنندگی پوست، مشکلات خواب، تغییرات در دفاع از عفونت، ضعف عضلانی و آسیب به استخوان، اختلالات هضمی و معده، اختلالات عاطفی و افزایش خطر بروز عفونت داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص پردنیزولون با داروهایی همچون آنتی‌بیوتیک‌ها، ضدویروسی‌ها، ضد قرص‌‌گیر‌ها، آنتی هیستامین ها و‌ ضد موتیلها تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

اگر پس از 7-5 روز بهبودي حاصل نشد به پزشك مراجعه شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه