haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

راه‌های برخورد با همسر شکاک کدامند؟

همسر-شكاك
۰۹ بهمن

عشق و اعتماد به‌هم وابسته هستند. هر کدام نباشد، یک جای زندگی می‌لنگد. شک و بی‌اعتمادی رابطه را لرزان و عشق را کم‌رنگ می‌کند. همسر شکاک می‌خواهد از موقعیتش مطمئن شود. او می‌ترسد شما را از دست بدهد. اما شک آدم‌ها را به هم نزدیک نمی‌کند. خوب است راه‌های برخورد با همسر شکاک را بدانید و برای بهتر شدن رابطه‌ تلاش کنید.

او مدام سوال می‌پرسد
گاهی شکاک بودن به‌شکل حسادت خودش را نشان می‌دهد. او می‌خواهد بداند با چه کسی حرف زدید و چه حرف‌هایی ردوبدل شده. او می‌خواهد با دانستن جزییات بیشتر، خیال خودش را راحت کند و با خواسته‌ها و شرایطی که تعیین می‌کند، اوضاع را در کنترل داشته باشد.
همسر شکاک توقع دارد همه چیز را درباره‌ی شما بداند، همه‌ی دوستان‌تان را بشناسد و از موضوع گفت‌وگوهای شما باخبر باشد. جواب شما خیالش را آسوده می‌کند، البته برای مدت کوتاهی. و بعد از وقفه، دوباره سیل پرسش‌ها شروع می‌شود.
اطمینان بدهید
حالا نوبت شماست که با قانون او پیش بروید. همه چیز را درمیان بگذارید و به او اطمینان خاطر بدهید. البته چنین روالی در درازمدت خسته‌کننده‌ است. زیرا همسر شکاک هر قدر سوال بپرسد و بیشتر بداند، فقط برای چند روز آرام می‌گیرد.
گوش کنید
به نگرانی‌های طرف مقابل و احساسی که نسبت به شما دارد، خوب گوش کنید. گاهی وقت‌ها اگر همسرتان از عشق شما مطمئن شود، بخش زیادی از مشکلات را پشت سر می‌گذارید.
حرف بزنید
هرقدر گوش دادن به هم مهم است، حرف زدن هم بسیار موثر به‌نظر می‌سد. به او بگویید وقتی به همه چیز شک دارد و مدام سوال می‌پرسد، چه احساسی دارید. درباره‌ی علت شک همسرتان بپرسید و موضوع را از دید خودتان توضیح بدهید. شکاک بودن همیشه به‌معنی بی‌اعتمادی نیست. گاهی شک‌ها با حرف زدن و توضیح دادن، از بین می‌روند.
حرف-بزنید
شما هم بخشی از مشکل هستید
ممکن است از روی ناآگاهی رفتاری داشته باشیم که اطمینان و امنیت همسر را از بین ببریم. افرادی که از گذشته و رابطه‌های قبلی زیاد حرف می‌زنند،‌ مدام بدقولی می‌کنند و توجهی به همسرشان ندارند، اعتماد را خدشه‌دار می‌کنند. اگر چنین نشانه‌هایی در شما وجود دارد، آگاهانه رفتارتان را کنترل کنید.
مرزها را مشخص کنید
خوب است که تا حدی به پرسش‌های همسرتان درمورد دوستان و همکاران پاسخ دهید، اما قرار نیست هر روز با انبوه سوال بمباران شوید. این پرسش‌ها باید حد و مرزی هم داشته باشند. اگر به تک‌تک سوال‌های روزانه‌‌ی
همسرتان جواب بدهید، این رفتار را تقویت کرده‌اید و آمادگی‌تان را برای پاسخ به سوال‌های بی‌پایان نشان داده‌اید.
اطمینانش را جلب کنید
درست است که هر کسی به کمی فضای شخصی نیاز دارد، اما قرار نیست همه چیز را از همسرتان پنهان کنید. شاید دلیل شکاک بودن همسرتان این باشد که از هیچ‌کدام از برنامه‌ها و کارهای شما خبر ندارد.
ریشه‌ها را پیدا کنید
راه دیگر برخورد با همسر شکاک این است که ببینید این بی‌اطمینانی از کجا می‌آید و مشکل را از ریشه حل کنید. بعضی از خانم‌ها به همه‌ی مردان بدبین هستند. بعضی مردان تصور می‌کنند همه‌ی خانم‌ها دروغ می‌گویند. درمورد این‌گونه فکرها گفت‌وگو کنید و به طرف مقابل توضیح دهید چنین چیزی واقعیت ندارد.
محبت کنید
گاهی شک کردن دراثر بی‌توجهی‌های روزمره پیش می‌آید. هر چه در دل دارید، ارزشمند است؛ اما مشکلی را حل نمی‌کند. باید احساس و دوست‌داشتن‌تان را بروز دهید و به‌زبان بیاورید. همسری که در رابطه‌اش احساس آرامش و عشق داشته باشد، به همه چیز شک نمی‌کند.

 

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

نشانه های وخیم شدن رابطه
۲۰ نشانه وخیم شدن روابط

روابط، هسته اصلی مهم‌ترین کارهایی هستند که ما به عنوان یک انسان انجام می‌دهیم. در واقع روابط نحوه مشارکت‌ با خانواده‌ها، سازمان‌ها و جوامع را تشکیل می‌دهند. همه روابط شخصی و حرفه‌ای، فراز و نشیب‌هایی را تجربه می‌کنند. گاهی در طول یک رابطه آنقدر همه‌ چیز خوب است که حس می‌کنید حتی می‌توانید ذهن یکدیگر را بخوانید. اما گاهی هم با دوره‌هایی چالش برانگیز مواجه می‌شوید که به نظر می‌رسد کیلومترها از هم فاصله دارید! هر رابطه سالمی هم در مواقعی با چنین چالش‌هایی مواجه می‌شود.

سارا صاحبی
۲۲ / ۱۰ / ۰۰
نحوه برخورد با همسر درونگرا
نحوه برخورد با همسر درونگرا چگونه است؟

در این بخش قصد داریم راهکارهایی به شما ارائه دهیم تا نحوه برخورد با همسر درونگرا را بهتر بیاموزید. درونگرا یا برونگرا بودن از جمله مهم ترین فاکتورهایی است که قبل از انتخاب شریک زندگیتان باید در خود و طرف مقابل بررسی کنید. اختلاف رفتاری در این مساله می تواند در زندگی بسیار مخرب باشد و حتی باعث جدایی بشود. افراد برونگرا احساسات و افکار خود را به راحتی بیان می کنند و در جمع بودن را دوست دارند، برخلاف افراد درونگرا که سکوت و بودن در جمع های بسیار صمیمی مانند خانواده را ترجیح داده و بیان احساسات برایشان سخت است. ممکن است درونگرا بودن همسرتان را حمل بر بی توجهی بدانید و چون همسرتان به شما ابراز علاقه نمی کند و یا زیاد با شما وارد صحبت نمی شود فکر کنید به شما علاقه مند نیست. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۹ / ۰۴ / ۹۸
رابطه زناشویی موفق در زندگی
رابطه زناشویی موفق در زندگی / بررسی مشکلات روابط زناشویی

رابطه زناشویی موفق در زندگی، یکی از اصلی‌ترین پایه‌های سلامت و پایداری رابطه و حفظ رضایت زوجین است. اگر چه هماهنگی، صمیمیت، تفاهم و همدلی برای یک رابطه موفق ضروری هستند، اما هیچ یک از این‌ها بدون داشتن رابطه زناشویی مناسب نمی‌تواند اثرگذاری کافی داشته باشد. رابطه زناشویی چیزی فراتر از یک میل جنسی، غریزه یا تلاش برای تداوم نسل است. این بخشی از یک زندگی مشترک است که به افزایش صمیمیت زوجین، تحکیم رابطه و تداوم آن کمک می‌کند.

سارا صاحبی
۰۹ / ۱۲ / ۰۱
آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست
آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست؟ / تست اعتیاد قبل از ازدواج در ۱۴۰۱

ازدواج و انتخاب یک شریک و همراه برای ادامه زندگی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیماتی است که هر زن و مردی در طول زندگی خود می‌گیرد. به همین دلیل لازم است که آن‌ها دقت و توجه کافی در این زمینه داشته باشند تا تصمیمی آگاهانه و مناسب گرفته شود. یکی از نکاتی که باید پیش از ازدواج به آن توجه کرد، اعتیاد یا سوء مصرف مواد مخدر در افراد است. زندگی با یک همسر معتاد می‌تواند به هرج و مرج در زندگی، تحریک عاطفی و حتی خشونت در رابطه زناشویی منجر شود. این موضوع به زن یا مرد و فرزندان حاصل از این رابطه، از نظر جسمی و روانی آسیب می‌زند و آن‌ها را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد. به همین دلیل لازم است که افراد، پیش از ازدواج، آزمایش خون قبل از ازدواج بدهند. اگر می‌خواهید بدانید که آزمایش اعتیاد شامل چیست این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از پزشکان متخصص حال مشاوره آنلاین بگیرید.

سارا صاحبی
۱۷ / ۰۳ / ۰۰
برگشت به رابطه قبلی
برگشت به رابطه قبلی / آیا بازگشت به رابطه تمام شده درست است

برای اکثر افراد گذشتن از یک رابطه سخت است به ویژه زمانی که مدت زمان با هم بودنشان به چندین سال می‌رسد. با این حـال همیشه دلایلی وجود دارند که تحمل یک رابطه را دشوار می‌کنند. طوری که ممکن است تصمیم بگیرید به آن خاتمه دهید. قبل از اینکه بگوییم بازگشت به رابطه قبلی کار درستی است یا اشتباه.

پشتیبانی حال
۰۶ / ۰۹ / ۹۸
حال-مثلث کارپمن و تکنیک‌های قربانی نشدن در رابطه
روابط عاطفی: چطور در رابطه قربانی نباشیم؟ + توضیحات مثلث کارپمن

داشتن روابط عاطفی سالم  به توانایی افراد برای مقابله درست با تفاوت‌ها و برخوردهای موجود در رابطه‌شان وابسته است.

پشتیبانی حال
۱۸ / ۱۰ / ۹۸

2 دیدگاه