haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

عمل لیزیک چشم / هزینه عمل لیزیک چشم سال ۱۴۰۱

عمل لیزیک چشم
۱۵ اسفند

عمل لیزیک چشم یک روش نسبتا جدید در جراحی عیوب انکساری است. برای این کار از نور لیزر برای رفع مشکلات چشمی مثل نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم استفاده می‌شود. با توجه به این که استفاده از عینک یا لنزهای تماسی برخی از فعالیت‌ها مثل شنا، ورزش، مطالعه و… را محدود می‌کند، این عمل می‌تواند بسیار کاربردی باشد. عمل لیزیک با موفقیت بیش از ۹۶ درصدی، درد بسیار کم، عدم نیاز به بستری و نداشتن بخیه و پانسمان، از بهترین روش‌ها برای اصلاح دید است.

اگر می‌خواهید درباره این عمل بیش‌تر دانید، مقاله حاضر می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک می‌کند. ضمنا برای طرح سوالات خود در این زمینه همین حالا از بخش مشاوره آنلاین پزشکی حال اقدام کنید و با متخصص چشم پزشکی به صورت آنلاین صحبت کنید. ضم اینکه درصورت تمایل برای عمل لیزیک چشم می‌توانید از بخش چشم پزشکی اقساطی حال استفاده کنید و هزینه عمل را به صورت قسطی پرداخت کنید.

لیزیک چشم

عمل لیزیک چشم چگونه است

قرنیه بخش خارجی گنبدی شکل و شفاف چشم است که با قسمت دیگری از چشم به نام عدسی کار می‌کند. در واقع قرنیه اولین مرحله برای ساختن یک تصویر واضح از چیزی است که شما به آن نگاه می‌کنید. برای این که دید واضحی داشته باشید، پرتوهای نور باید از قرنیه و عدسی عبور کنند. عبور از این دو، نور را می‌شکند و روی شبکیه متمرکز می‌کند. شبکیه هم نور را به صورت سیگنال‌هایی در می‌آورد و با ارسال آن به مغز، تصویر شکل می‌گیرد.

اگر نور به درستی روی شبکیه متمرکز نشود، بینایی شما تار خواهد شد. در عمل لیزیک، چشم پزشک از پرتو لیزر برای تغییر شکل قرنیه استفاده می‌کند. در واقع با این کار، متمرکز شدن پرتوهای نور روی شبکیه را افزایش می‌دهد و به وضوح دید بیمار کمک می‌کند. هدف عمل لیزیک چشم اصلاح عیوب انکساری شما برای بهبود بینایی است.

در بیش از ۹۰ درصد کسانی که تحت این عمل قرار می‌گیرند، نیاز به عینک و لنزهای تماسی برطرف می‌شود. اما به طور کلی بیش از ۹۹ درصد افرادی که لیزیک می‌کنند، دید مناسبی دارند که برای قبولی در آزمون گواهینامه رانندگی کافی است. عمل لیزیک چشم یک عمل سرپایی است و در مجموع کم‌تر از سی دقیقه طی مراحل زیر انجام می‌شود:

 • ریختن قطره در چشم برای بی‌حسی موضع
 • باز نگه داشتن پلک با استفاده از حلقه مکش و اسپکولوم پلک
 • ایجاد یک فلپ نازک در قرنیه و بلند کردن آن
 • درخواست از بیمار برای متمرکز نگه داشتن چشم بر نوری که به آن تابیده می‌شود
 • بازگرداندن فلپ در جای خود و شروع اتصال مجدد آن توسط چشم

نحوه انجام عمل لیزیک چشم

عمل لیزیک چشم تا چه سنی انجام میشود

چشم پزشکان مناسب‌ترین سن برای عمل لیزیک را بین سن ۱۸ تا ۲۱ سالگی می‌دانند. آن‌ها برای اطمینان از ثابت شدن شماره چشم، آن را با یک سال قبل مقایسه می‌کنند. در صورتی که این عدد در طول شش ماه یک سال ثابت مانده باشد، می‌توان برای عمل اقدام کرد.

معمولا حداکثر سن مناسب برای عمل لیزیک چشم، ۴۵ تا ۵۰ سال در نظر گرفته می‌شود. با این حال همه چیز به تصمیم پزشک و بررسی سلامتی بیمار و عدم وجود پیرچشمی بستگی دارد. اگر یک فرد بالای ۴۵ سال از نظر ابتلا به برخی از بیماری‌ها مثل دیابت، قوز قرنیه چشم، آرتریت روماتوئید، قرنیه نازک و… مشکلی نداشته باشد، می‌تواند لیزیک چشم را انجام دهد.

عمل لیزیک چشم در ۴۰ سالگی

شما بعد از ۴۰ سالگی هم می‌توانید عمل لیزیک چشم انجام دهید. اما این کار به شرایطی مثل سلامت عمومی بدن از جمله عدم ابتلا به دیابت و برخی از بیماری‌های مزمن، داشتن ضخامت کافی در قرنیه و نظر پزشک بستگی دارد. به طور کلی پزشکان توصیه می‌کنند که اگر قصد انجام عمل لیزیک را دارید، آن را تا پیش از سن ۴۰ سالگی انجام دهید.

پیر چشمی که در بسیاری از افراد بعد از ۴۰ سالگی ایجاد می‌شود، یکی از عواملی است که مانع از انجام مناسب عمل لیزیک می‌شود. برای برخی افراد مبتلا به پیرچشمی از روش‌های دیگری مثل درمان تک چشمی یا مونوویژن استفاده می‌کنند. عمل لیزیک در سنین بالای ۵۰ سال به ندرت انجام می‌شود؛ اما در صورتی که سن شما بالای۴۰ سال است، با مشورت با چشم پزشک آنلاین و بررسی دقیق شرایط چشم خود می‌توانید داوطلب انجام آن باشید.

عمل لیزیک چشم

بهترین فصل برای عمل لیزیک چشم

زمان مناسب انجام عمل لیزیک چشم به شرایط زندگی شما و فعالیت‌های‌تان بستگی دارد. هوای سرد و خشک می‌تواند بر نتیجه عمل تاثیر بگذارد. اگر نمی‌توانید برای مدتی در خانه استراحت کنید، عمل لیزیک را در تابستان‌ها به دلیل شدت نور زیاد محیط و فعالیت‌های تفریحی، سفر و… انجام ندهید. اما در صورتی که برنامه ویژه‌ای مثل شنا و… در این مدت ندارید و می‌توانید در خانه بمانید، انجام عمل لیزیک در تابستان هم بلامانع است.

این فصل به طور ویژه برای دانشجویان و دانش‌آموزانی که با شروع فصل پاییز به کلاس‌های درس برمی‌گردند، زمان بسیار مناسبی است. اما در صورتی که تابستان‌های شلوغ و پرسفری دارید، بهتر است فصل بهار یا پاییز را برای عمل لیزیک چشم انتخاب کنید.

عمل لیزیک چشم به صورت اقساطی

با توجه به انتخابی بودن عمل لیزیک چشم، هزینه آن معمولا توسط بیمه‌های پایه تامین نمی‌شود. بیمه‌های تکمیلی هم با شرایط خاصی، فقط بخشی از هزینه عمل را جبران می‌کنند. با توجه به این که برای انجام چنین عملی از دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود، هزینه آن در سال ۱۴۰۱ برای هر چشم حداقل پنج و نیم میلیون تومان است. البته مبلغ تمام شده این عمل با توجه به تجربه پزشک و دستمزد او، ویزیت‌های قبل و بعد، آزمایش‌ها و… بیش از این مقدار خواهد بود.

سامانه حال برای کمک به رفاه حال کاربران و بهره‌مندی از وام‌های کم بهره برای تامین هزینه عمل، خدمات اقساطی را به سرویس‌های خدماتی خود اضافه کرده است. در واقع جراحی لیزیک یکی از جدیدترین خدمات اقساطی حال است که می‌توانید برای تامین هزینه‌های عمل خود از آن استفاده کنید.

شما بعد از ورود به بخش چشم پزشکی اقساطی سایت حال، مرکز مورد نظر و مبلغ عمل خود را تعیین می‌کنید. سپس مدارک مورد نیاز را بارگذاری و بعد از آن، منتظر دریافت نتیجه استعلام بانکی می‌مانید. زمانی که مرکز مورد نظر هزینه اعلامی را برای شما تایید کرد، جهت تشکیل پرونده به یکی از شعب بانک مهر ارجاع داده خواهید شد. پس از آن و زمانی که اولین قسط را پرداخت کردید، کد استفاده از مرکز به شما ارسال می‌شود. در مرحله آخر هم می‌توانید با این کد برای انجام عمل لیزیک چشم به مرکز مورد نظر خود مراجعه کنید.

خدمات اقساطی حال

مراقبت های بعد از عمل چشم

بهبودی بعد از عمل لیزیک چشم معمولا سریع است. شما می‌توانید ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از آن می‌توانید به سر کار خود برگردید. با این حال برای رانندگی مراقب باشید و تا زمانی که دید شما کاملا واضح نیست، پشت فرمان ننشینید. حتما یک تا دو روز بعد از عمل به پزشک خود مراجعه کنید تا پس از معاینه از بهبودی چشم‌های شما مطمئن شود.

پس از آن برای بررسی دوره‌ای بهبود وضعیت چشم‌ها، نوبت‌های بعدی ویزیت را هماهنگ می‌کنید. در صورت احساس درد یا هر نوع عارضه جانبی حتما با پزشک خود تماس بگیرید. برخی از مراقبت‌های بعد از عمل لیزیک چشم عبارتند از:

 • قرار دادن محافظ چشم در هنگام خواب برای مدت چند روز
 • خودداری از شست‌و‌شوی چشم، یک تا دور روز بعد از عمل
 • پرهیز از تماس مستقیم چشم با آب به ویژه شنا برای مدت یک ماه
 • خودداری از مصرف لوازم آرایشی تا حداقل دو هفته بعد از عمل
 • استفاده از عینک آفتابی برای کاهش نور ورودی به چشم
 • عدم تماس دست، خاراندن و مالش چشم‌ها
 • استفاده منظم از داروها یا قطره توصیه شده برای جلوگیری از خشکی چشم

معاینه چشم

بهترین راه برای عمل لیزر

عمل لیزیک چشم می‌تواند دید شما را به دنیای اطراف تغییر دهد. این کار به بهبود بینایی و عدم نیاز به عینک و لنزهای تماسی کمک می‌کند. اما با وجود مزایای متعدد آن، همه افراد امکان انجام چنین عملی را ندارند. برای این که مطمئن شوید آیا لیزر چشم برای بهبود دید شما مناسب است یا نه، حتما با پزشک مجرب مشورت کنید. با توجه به این که عمل لیزر چشم یک روش درمانی انتخابی است، بیمه برای جبران هزینه‌های آن شرایط خاصی دارد. اگر از جمله افرادی هستید که نمی‌توانید برای عمل لیزیک چشم خود از بیمه کمک بگیرید، خدمات اقساطی حال گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. برای آشنایی بیش‌تر با شرایط و نحوه استفاده از خدمات اقساطی حال می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن حال مراجعه کنید.

منابع

https://www.aao.org/eye-health/treatments/lasik

https://www.webmd.com/eye-health/lasik-laser-eye-surgery

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/21805-lasik-eye-surgery

https://raadinahealth.com/fa/treatments/lasik-eye-surgery

سوالات متداول

مقالات مرتبط

بیماری آب سیاه چشم
بیماری آب سیاه چشم / جدیدترین درمان بیماری چشمی گلوکوم

آب سیاه چشم با نام اصلی گلوکوم (Glaucoma) نوعی بیماری چشمی است که در آن عصب بینایی که چشم را به مغز متصل می‌کند، آسیب می‌بیند. این عارضه ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، اما نتیجه آن در نهایت افزایش فشار داخلی چشم و مشکلات ناشی از آن است.

سارا صاحبی
۲۷ / ۰۷ / ۰۱
انحراف چشم و روش‌ های درمان آن

هر چشم انسان دارای شش عضله  خارجی است که این ماهیچه‌ها، وظیفه کنترل موقعیت قرارگیری و حرکت چشم‌ها را بر عهده دارند. برای این که فرد دارای بینایی طبیعی باشد، لازم است که این عضلات به صورت هماهنگ با هم در هر دو چشم کار کنند. گاهی مشکلات عصبی یا آناتومیک باعث عملکرد اضافی در عضلات و یا مانع کنترل آن‌ها می‌شود که در نهایت به انحراف چشم منجر خواهد شد. می‌توان گفت انحراف چشم که لوچی یا چشمان ضربدری هم نامیده می‌شود، نوعی بیماری چشمی است که در آن هر دو چشم همزمان به یک نقطه نگاه نمی‌کنند.

سارا صاحبی
۱۲ / ۰۱ / ۰۰
دوبینی چشم
دوبینی چشم – علت دوبینی و روش های درمان آن

نوعی اختلال در بینایی که باعث می‌شود فرد دو تصویر از یک جسم واحد را ببیند دوبینی چشم نامیده می‌شود. این دوبینی لزوما به معنی مشاهده دو تصویر واضح نیست، بلکه در اکثر مواقع به دلیل عدم انطباق مناسب تصاویر دریافتی از دو چشم بر روی هم، تصاویر تار وشبح مانند هستند. به طور معمول، این مشکل بینایی نتیجه یک بیماری زمینه‌ای است. شناسایی و درمان علت این عارضه کمک می‌کند تا از تشدید آن و یا بروز علائم دیگر جلوگیری شود. برای این منظور می‌توانید از مشاوره آنلاین حال کمک بگیرید. علائم دوبینی بسته به علت آن متفاوت بوده و شامل موارد زیر هستند:

سارا صاحبی
۲۰ / ۰۴ / ۰۰
مگس پران چشم
مگس پران چشم چیست و چگونه به وجود می‌آید؟

گاهی پیش می‌آید که ذرات کوچک و غبار مانند، دید فرد را با اشکالاتی مواجه می‌کند و با پلک زدن هم این ذرات از بین نخواهند رفت. برخی افراد در توضیح این حالت می‌گویند زمانی که این اتفاق می‌افتد، دید چشم مشابه زمانی خواهد بود که اشک در چشمان جمع شده و نور فلش دوربین مقابل چشم قرارگرفته است. مگس پران چشم (Eye Floaters & Flashes) عارضه‌ای رایج است و غالباً به درمان نیازی ندارد، اما اگر این مشکل به مدت طولانی ادامه داشته باشد، می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌های جدی دیگر باشد. در ادامه با ما همراه باشید که با این بیماری بیشتر آشنا شوید.

پشتیبانی حال
۰۳ / ۰۵ / ۰۰
قوز قرنیه چشم
قوز قرنیه چشم / علت به وجود آمدن قوز قرنیه و درمان آن

قوز قرنیه (Keratoconus) یک اختلال چشمی است که با نازک‌شدن پیش‌رونده و تغییر شکل قرنیه مشخص می‌شود. در واقع این بیماری بر ساختار قرنیه اثر می‌گذارد و در بیماران مختلف، درجات متفاوتی از اختلال بینایی را ایجاد می‌کند.

سارا صاحبی
۲۲ / ۰۸ / ۰۱
گل مژه
گل مژه چشم / از درمان خانگی تا قطره درمان گل مژه

گل مژه یا Sty یک بیماری شایع چشمی است که می تواند باعث قرمزی، تورم و درد در پلک شود. این بیماری در اثر عفونت باکتریایی یا ویروسی ایجاد می شود و معمولاً با آنتی بیوتیک ها یا داروهای ضد ویروسی درمان می شود. گل مژه می تواند دردناک و تحریک کننده باشد، اما معمولا جدی نیستند و به راحتی قابل درمان هستند.

زهرا علی‌دوست
۱۰ / ۰۵ / ۰۰

4 دیدگاه