haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مدیریت روابط عاطفی: بازگشت به رابطه قبلی درست است؟

پشتیبانی حال
حال-بازگشت به رابطه قبلی راه درستی است
۰۶ آذر

برای اکثر افراد گذشتن از یک رابطه سخت است به ویژه زمانی که مدت زمان با هم بودنشان به چندین سال می‌رسد. با این حـال همیشه دلایلی وجود دارند که تحمل یک رابطه را دشوار می‌کنند. طوری که ممکن است تصمیم بگیرید به آن خاتمه دهید. قبل از اینکه بگوییم بازگشت به رابطه قبلیبازگشت به رابطه قبلی کار درستی است یا اشتباه؛ بهتر است ببینیم؛ چرا از رابطه خارج شده‌ایم؟

جواب شما به این سوال اصلی‌ترین نکته برای برگشتن یا گذشتن از یک رابطه است. در این مطلب قصد داریم برخی از دلایل درست برای برگشتن به یک رابطه را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

چه زمانی به رابطه قبلی برگردیم؟

بازگشت به رابطه قبلی همیشه تصمیم نادرست یا احمقانه‌ای نیست. کیفیت رابطه‌تان تعیین می‌کند که این بازگشت تا چه اندازه ایده آل و درست است. قبل از اینکه برای برگشتن برنامه‌ریزی کنید؛ دلیل اصلی ترک رابطه‌تان را دوباره بررسی نمایید.

آیا مشکلی که به خاطر آن ناچار به ترک رابطه شدید؛ هنوز هم به قوت خودش باقی است؟

با خودتان صادق باشید چه چیزی تغییر کرده که می‌خواهید رابطه قبلی را از نو شروع کنید؟

راه اندازی مجدد یک رابطه شبیه یک جاده ناهموار است که نمیتوانید از ایمنی کافی آن مطمئن باشید. اما وجود دلایلی میتواند شانس موفقیت شما را در احیای رابطه قدیمی بیشتر کند. مانند:

جدایی‌های ناگهانی و تصمیمات عجولانه

بعضی اوقات زوج‌ها اعتماد به نفس کمی در رابطه‌شان دارند. بنابراین در مواجه با هر مشکلی به جای اینکه روی آن کار کنند تا حل و فصل شود؛ از همدیگر فاصله می‌گیرند. انگار مشکلات بین آنها دیوار می‌سازند. زمانی که ارتفاع این دیوار به حد قابل قبولی رسید؛ آنها به دو فرد تنها در یک رابطه شکست خورده تبدیل می‌شوند. بنابراین ساده‌ترین راه یعنی ترک رابطه را انتخاب می‌کنند. مثلا آیا فرد مقابلتان را به خاطر اینکه واکنش بیش از حدی در برابر حرفتان نشان داده؛ ترک کردید؟ میتوان گفت که در تله یک تصمیم عجولانه افتاده‌اید.

بیشتر بخوانید: تست کرونا در منزل

داشتن رابطه‌ای عالی در گذشته

اگر در رابطه گذشته‌تان یک ارتباط عالی، مبتنی بر احترام، صداقت و اعتماد داشتید دست نگه دارید. این رابطه ارزش تلاش برای بازسازی را دارد. پیش از تصمیم‌گیری برای شروع مجدد ابتدا این چهار فاکتور را در رابطه‌تان ارزیابی کنید.

حال-بازگشت به رابطه قبلی راه درستی است

وجود فرزند ممکن است دلیلی برای تامل بیشتر برای برگشتن به رابطه قبلی باشد.

وجود فرزندی مشترک

طلاق یا جدایی در صورتی که فرزندی دارید؛ همیشه عواقب بسیار سختی برای کودک دارد. آیا در چنین موقعیتی؛ شرایط را برای بازگشت به رابطه قبلی‌تان مساعد می‌بینید؟

خوب است که به احیای رابطه‌تان فکر کنید. این تلاش ارزشش را دارد. هیچ چیز برای کودکان بهتر از رشد کردن در محیط خانواده‌ای آرام و سالم نیست.

فروپاشی‌های دوره‌ای

روابط زیادی به دلیل شرایط موجود از بین می‌روند. مثلا زمانی که یکی از شما مجبور شود برای ادامه تحصیل یا شغلش به کشور دیگری برود. در صورتی که شریکتان با این تغییرات همسو نباشد؛ رابطه‌تان دچار شکست می‌شود. اگر به این دلیل رابطه قدیمی خود را ترک کرده‌اید پس از تغییر شرایط امیدی برای بازگشت به رابطه وجود دارد. البته گذشت زمان چیزهای زیادی را تغییر می‌دهد و ممکن است در این میان حتی آدم‌ها تغییر کنند. با این وجود یک رابطه ارزشمند قدیمی ارزش تلاش مجدد را دارد.

بیشتر بخوانید: درمان خلط سینه

حال-بازگشت به رابطه قبلی راه درستی است

مشکلات دوره‌ای مثل مهاجرت می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در رابطه شوذ.

کسب موافقت خانواده و اطرافیانتان برای بازگشت به رابطه قدیمی

خانواده‌ها نقش مهمی در رابط عاطفی افراد دارند. با حمایت و پشتیبانی آنها بسیاری از مشکلات زوجین مرتفع می‌شود.  همچنین صورت عدم موافقتشان با رابطه، زوجین با مشکلات مضاعفی دست و پنجه نرم می‌کنند. همچنین در اکثر موارد وقتی از رابطه قبلی خارج می‌شوید خانواده‌ها انتظار دارند که گذشته را به دست فراموشی بسپارید. اما اگر بتوانید موافقت و حمایت آنها را جلب کنید مسیر بازگشت به رابطه قدیمی‌تان هموارتر می‌شود. امید بیشتری برای ایجاد یک رابطه موفقیت آمیز وجود دارد.

حال-بازگشت به رابطه قبلی راه درستی است

اگر رابطه ی عالی ای با همراه خود دارید سعی کنید خانواده را با نظر خود همراه کنید.

بازگشت به رابطه قدیمی پس از یک خواب زمستانی!

معمولا ذهن افراد به محض جدایی قادر به انجام تصمیم‌گیری‌های منطقی نیست. در این بازه زمانی بیشتر از هر چیزی میخواهید که به شریک خود برگردید. به همین دلیل بارها در ذهنتان روی نکات مثبت و جنبه‌های خوبش تمرکز می‌کنید. با تکرار این فکرها کم کم متقاعد می‌شوید که بازگشت به رابطه بهترین تصمیم است. در چنین مواردی از یک قاعده بدون تماس 30 روزه به نام خواب زمستانی استفاده کنید. در این مدت اصلا با او تماس نگیرید.

بیشتر بخوانید: ۷ تفاوت آنفولانزا و سرماخوردگی

حال-بازگشت به رابطه قبلی راه درستی است

تکنیک خواب زمستانی می‌تواند راهی بررای احیای رابطه قبلی باشد.

اخبار مربوط به او را پیگیری نکنید تا ذهن شما، تفکر روشن و واضح در مورد رابطه‌تان را شروع کند. این موقعیت بهترین زمان برای گرفتن تصمیمات موفق و تغییر در روند زندگی‌تان است. بنابراین جنبه‌های مثبت و منفی رابطه‌تان را بدون تعصب بررسی کنید. اگر پس از آن هنوز روی تصمیمتان برای بازگشت به رابطه اصرار داریدباید برای با هم بودنتان برنامه‌ریزی کنید.

سخن حالی

بازگشت به رابطه قبلی تصمیمی نیست که از روی تنهایی یا خستگی بگیرید. شما به همان اندازه که برای شروع مجدد رابطه مسئول هستید باید برای موفقیت و دوام آن تلاش کنید. پس زمانی باید به رابطه‌ای تمام شده بازگردید که مطمئن باشید ارزشش را دارد و رابطه قدیمی پتانسیل شروع مجدد داشته باشد. دادن یک فرصت به خودتان و فکر کردن روی این موضوع، ، بهترین راه‌های حل ممکن هستند.عوامل مختلفی میتوانند امید را به رابطه‌تان تزریق کنند. به عنوان مثال؛

  • اگر جدایی‌تان یک تصمیم عجولانه یا وابسته به شرایطی بوده که اکنون تغییر کرده است.
  • در گذشته رابطه‌ای بر پایه احترام متقابل، اعتماد و صداقت داشتید.
  • از رابطه قبلی‌تان فرزندی مشترک دارید.
  • یا پدر و مادرتان (خانواده و دوستان) از بازگشت به رابطه قدیمی‌تان حمایت می‌کنند.

میتوانید به شروعی پر امید و بازگشتی درست و به جا دلخوش باشید. مشاورین حال در کنار شما هستند تا از پس این بحران زندگی به بهترین شکل ممکن بر بیایید. تعلل نکنید و از افکار نگران و سردرگم خود رهایی یابید. کافیست مشاوره زوج درمانی خود را آغاز کنید.

سوالات متداول

چه زمانی به رابطه قبلی خود باز گردم؟

در صورتی که جدایی به دلیل تصمیمات عجولانه گرفته شده باشد و یا پای فرزند مشترکی در میان باشد بهتر است بهتر به جدایی فکر کنیم.

چگونه به رابطه قبلی ام باز گردم؟

میتوانید از تکنیک خواب زمستانی استفاده کنید. در تنهایی به رابطه خود فکر کنید و به رابطه خود فرصت دوباره دهید.

منابع

مقالات مرتبط

چطور پایان ارتباطاتم را به سمت رضایت تغییر دهم؟

[audio mp3="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/09/mashverapp-7.mp3"][/audio]

پشتیبانی حال
۱۷ / ۰۶ / ۹۸
حال- برخورد صحیح با وابستگی بیش از حد
روابط عاطفی: با وابستگی بیش از حد شریک عاطفیم چه برخوردی کنم؟

شریک عاطفی ام بسیار بهم وابسته اس! دلبستگی خوب است ولی اگر به وابستگی بیش از حد تبدیل شود، آزار دهنده است.

پشتیبانی حال
۱۱ / ۰۹ / ۹۸
حال-بعد از خیانت چطور رابطه را بسازم
زندگی مشترک در بحران: بعد از خیانت چطور دوباره زندگیم را بسازم؟

بعد از خیانت همسر چه کنیم؟ میخواهید زندگی‌تان را نجات دهید ولی نیاز به کمک دارید؟ بعد از خیانت احساس می‌کنید که زندگی رنگ و بوی قبلی را ندارد؟ از طرفی احساس می‌کنید که تحمل خیانت سخت است و از طرفی هم نمی‌خواهید زندگی‌تان را از دست بدهید؟ (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۲۹ / ۰۷ / ۹۸
با خیانت چه برخوردی باید کرد؟
چطور خیانت اتفاق میفتد؟

[audio mp3="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/09/karami-final.mp3"][/audio]

پشتیبانی حال
۳۱ / ۰۶ / ۹۸
ازدواج مجدد با همسر سابق
ازدواج مجدد با همسر سابق / بایدها و نبایدهای ازدواج مجدد بعد از طلاق

ازدواج مجدد با همسر سابق شاید اصلی‌ترین گزینه بیشتر زوج‌ها نباشد، اما بعضی از زن‌ و شوهرها را به هم برمی‌گرداند. زن و مردهایی که بعد از ازدواج به خود فرصت می‌دهند، روی نقاط ضعف خود کار می‌کنند و به دنبال راه‌حل‌های امتحان‌نشده می‌گردند، بیش از دیگران شانس برگشت به ازدواج قبلی خود را دارند. این موضوع به ویژه برای زوج‌هایی که فرزند دارد بسیار مهم است.

سارا صاحبی
۱۹ / ۰۹ / ۰۱
از بین رفتن شور و هیجان رابطه
چرا شور و هیجان رابطه مان از بین رفته؟

[video width="1920" height="1080" mp4="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/07/sedigh-full-version.mp4"][/video]

پشتیبانی حال
۱۰ / ۰۵ / ۹۸