haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

نشانه های خيانت همسر

پشتیبانی حال
خيانت-همسر
۰۸ بهمن

بیشتر خانم‌ها نگران خیانت شریک زندگیشان هستند. اگرچه گاهی شک و حسادت آنها بی‌مورد است، ممکن است واقعا خیانتی در کار باشد.

اگر بعضی از نشانه‌های خیانت مردان به همسرانشان را بدانید، شاید راحت‌تر بتوانید بین حسادت و خیانت تمایز قائل شوید:

در این مقاله به تعدادی از نشانه های خیات اشاره میکنیم.

نشانه های خیانت به همسر 

تلفن‌های زیاد

اگر به‌تازگی تعداد تلفن‌های همسرتان زیاد شده، برای حرف زدن به اتاق دیگری میرود یا سعی می‌کند حرف‌هایش خصوصی بماند، می‌تواند نشانه‌ی رابطه‌ای پنهانی و خیانت باشد. البته بعضی افراد در طول روز به تلفن‌های کاری زیادی پاسخ می‌دهند. اما تغیر رفتار ناگهانی و پنهان‌کاری می‌تواند از نشانه‌های خیانت به همسر باشد.

پاک کردن پیام‌ها و تماس‌ها

بیشتر افراد تا وقتی حافظه‌ی موبایل‌شان جای کافی دارد، حوصله‌ی پاک کردن پیام‌های قبلی را ندارند. اگر تازگی‌ها شریک زندگی شما زود به زود پیام‌های تلفنش را پاک می‌کند، یا بلافاصله بعد از تمام شدن مکالمه یا دریافت پیام، همه‌ی آثار تماس را از گوشی پاک می‌کند، شاید بی‌دلیل نباشد.

پنهان‌کاری در شبکه‌های اجتماعی

اگر متوجه شدید همسرتان آدرس ایمیل یا آی‌دی مخفی در شبکه‌های اجتماعی داشته که شما از آن بی‌خبرید، سرسری از ماجرا نگذرید. زوج‌هایی که به هم اعتماد دارند، ضرورتی به پنهان کردن چنین اطلاعاتی احساس نمی‌کنند. پیدا کردن یک اکانت مخفی اینستاگرام می‌تواند هر کسی را نگران کند.

دوری-کردن

هدیه دادن بیش از حد

مردان برای از بین بردن احساس گناه به دلیل خیانت، شروع به هدیه‌باران کردن همسرشان می‌کنند. اگر سال‌ها هدیه دادن همسرتان به روز تولد و سالگرد ازدواج محدود می‌شده، اما تازگی‌ها بی‌مناسبت و بی‌دلیل هدیه‌های جورواجور برای شما می‌آورد، بهتر است در رفتار او بیشتر دقت کنید.

دوری کردن

کسی که به شما خیانت می‌کند، نیازی به محکم نگه داشتن و حفظ رابطه‌ی گرم و صمیمی با شما نمی‌بیند، وقتش را با حرف زدن از آینده و هدف‌هایش برای شما پر نمی‌کند، و ممکن است حواسش به حـال و احوال شما نباشد. اگر همسرتان رابطه‌ی احساسی با شما ندارد، زمانش رسیده که دنبال دلیل بگردید.

 

خیانت-همسر

پنهان نگه داشتن موبایل

این روزها تلفن‌های همراه نقش پررنگی در زندگی همه دارند. اما کسی که یک لحظه از موبایلش جدا نمی‌شود، احتمالا برای این کار دلیل محکمی دارد. اگر همسرتان شک دارد که شما پیام‌های گوشی‌اش را می‌خوانید، مدام پس‌ورد گوشی‌اش را عوض می‌کند، یا اگر به تلفنش دست بزنید، خشمگین می‌شود، بهتر است به وفادار بودنش شک کنید.

تغییر ظاهری ناگهانی

گاهی اوقات حساسیت زیاد و ناگهانی نسبت به ظاهر از نشانه‌های خیانت کردن به‌حساب می‌آید. کسی که ناگهان و بعد از سال‌ها تصمیم می‌گیرد ورزش کند، عادت‌های لباس پوشیدنش عوض می‌شود یا می‌خواهد لاغر شود، ممکن است درگیر رابطه با دیگری شده باشد. البته این تغییرها به تنهایی دلیل بر خیانت نیستند. اما وقتی کنار موارد دیگر قرار می‌گیرند، جای تامل دارند.

اتهام به توهم

گاهی حس ششم خانم‌ها خوب کار می‌کند و بدون هیچ مدرکی احساس می‌کنند همسرشان خیانت می‌کند. این‌طور وقت‌ها کافی‌ست از همسرشان بپرسند کجا بودی؛ همسر خیانت‌کار سریع واکنش نشان می‌دهد: «چرا انقدر سوال می‌پرسی؟ من که گفتم با دوستان فوتبال بازی می‌کردیم. چرا
همه‌اش شک داری و سوال می‌پرسی؟» اگر بخواهید این مکالمه را ادامه بدهید، احتمالا با جمله‌ی «توهم داری، دیوانه شده‌ای یا برو دکتر» روبرو می‌شوید.

البته باید این نکته را در نظر داشت که مشاهده ی این نشانه ها در همسر شما صرفا نشان دهنده ی خیانت نیست و در افراد مختلف متفاوت است.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

همین حالا مشاوره رایگان را شروع کنید

مقالات مرتبط

روابط سمی چه روابطی هستند
رابطه عاطفی: روابط سمی چه بلایی سر زندگی ما می آورند؟

اینکه ارتباط عاشقانه جز مهمی از زندگی ماست بر هیچکس پوشیده نیست. اما روابط سمی کجای این چرخه جای می گیرند؟ گاهی در زندگی شرایطی پیش می آید که روند جلو رفتن ارتباطات شبیه، آغاز آن نیست. به خودمان می آییم و می بینیم در رابطه ای نامناسب  گرفتار شده ایم.

پشتیبانی حال
۲۶ / ۰۹ / ۹۸
حال- برخورد صحیح با وابستگی بیش از حد
روابط عاطفی: با وابستگی بیش از حد شریک عاطفیم چه برخوردی کنم؟

شریک عاطفی ام بسیار بهم وابسته اس! دلبستگی خوب است ولی اگر به وابستگی بیش از حد تبدیل شود، آزار دهنده است.

پشتیبانی حال
۱۱ / ۰۹ / ۹۸
نحوه برخورد صحیح با همسر پرخاشگر

پرخاشگری یکی از خصوصیت‌های رفتاری ناهنجار است که متاسفانه در میان افراد جامعه روز به روز در حـال گسترش است. برخورد با فرد پرخاشگر زمانی بسیار مهم می‌شود که این فرد همسر شما باشد و شما بارها در مقابل رفتارهای او قرار بگیرید. این مسئله می‌تواند روی شدت و کیفیت لذت بردن از زندگی تاثیر بگذارد. اما نحوه برخورد با همسر پرخاشگر چگونه است؟ باید در مقابل فریاد‌های او بی‌توجهی نشان داد؟ سکوت کرد؟ مقابله به مثل کرد؟ و یا چندین رفتار دیگری که هر شخص با توجه به ویژگی‌های رفتاری از خود نشان می‌دهد. در ادامه راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهیم که نه تنها به شما کمک می‌کند برخورد صحیح با همسر پرخاشگر خود داشته باشید، بلکه به مرور شاهد اصلاح بسیاری از رفتارهای پرخاشگرانه همسر خود شوید.

پشتیبانی حال
۲۳ / ۰۴ / ۹۸
اختلافات زن و شوهر
اختلافات زن و شوهر / راه حل اختلافات زناشویی قبل از طلاق

اختلافات زن و شوهر یک جزء جدایی ناپذیر همه ازدواج‌هاست. عدم وجود اختلاف در زندگی زناشویی آرزویی محال است؛ چون وقتی که یک زن و مرد از دو پیشینه، دیدگاه، فرهنگ، خانواده و سلیقه در کنار هم قرار می‌گیرند، محال است کاملا شبیه هم شوند! این یک واقعیت است.

سارا صاحبی
۱۵ / ۰۹ / ۰۱
چطور فراموشش کنم
فراموشی پس از جدایی ممکن یا غیر ممکن؟

جدایی اتفاق افتاده است و امروز حسی تو خالی درونتان وجود دارد.

پشتیبانی حال
۲۳ / ۰۶ / ۹۸
آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست
آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست؟ / تست اعتیاد قبل از ازدواج در ۱۴۰۱

ازدواج و انتخاب یک شریک و همراه برای ادامه زندگی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیماتی است که هر زن و مردی در طول زندگی خود می‌گیرد. به همین دلیل لازم است که آن‌ها دقت و توجه کافی در این زمینه داشته باشند تا تصمیمی آگاهانه و مناسب گرفته شود. یکی از نکاتی که باید پیش از ازدواج به آن توجه کرد، اعتیاد یا سوء مصرف مواد مخدر در افراد است. زندگی با یک همسر معتاد می‌تواند به هرج و مرج در زندگی، تحریک عاطفی و حتی خشونت در رابطه زناشویی منجر شود. این موضوع به زن یا مرد و فرزندان حاصل از این رابطه، از نظر جسمی و روانی آسیب می‌زند و آن‌ها را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد. به همین دلیل لازم است که افراد، پیش از ازدواج از نظر اعتیاد آزمایش شوند. اگر می‌خواهید بدانید که آزمایش اعتیاد شامل چیست این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از پزشکان متخصص حال مشاوره آنلاین بگیرید.

سارا صاحبی
۱۷ / ۰۳ / ۰۰

2 دیدگاه

  • یعنی هر کسی که این نشانه ها رو داشته باشه حتما خائنه؟

    • دوست عزیز، مشاهده ی این نشانه ها صرفا نشان دهنده ی خیانت نیست اما می توانند به عنوان زنگ خطر و یا عوامل هشدار دهنده ای درنظر گرفته شوند که درصورتی که بیش از حد بودند و یا به رابطه شما آسیب می زدند، از یک روانشناس در این زمینه کمک بگیرید.