haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رضایت در رابطه عاطفی: چطور بفهمم انتظار مرد زندگیم چیست؟

پشتیبانی حال
انتظار مردان از زنان
۲۰ مهر

هر رابطه عمیق و عاشقانه شبیه یک جاده دو طرفه است. اگر در یک رابطه فقط دریافت کننده باشید و هیچ یک از انتظارات طرف مقابل را برآورده نکنید، نه تنها محبت و عشق میانتان از دست می‌رود بلکه به عنوان فردی خودخواه در رابطه شناخته می‌شود. انتظار مردان از زنان هم در اینجاست که پررنگ می‌شود.

مردان هم مانند زنان در روابط خود نیازها و انتظاراتی دارند برخی از این نیازها ضروری هستند مثل نیاز مردان به احترام و محبت، قدردانی کردن، اعتماد داشتن و.. که در این مطلب در مورد این بخش از انتظارات مردان صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

8 انتظارات مردان در یک رابطه عاشقانه سالم را بشناسید

به طور کلی انتظار مردان از رابطه عاشقانه به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دسته اول؛ به دنبال ارتباطات ناسالم و کوتاه مدت هستند ولی دسته دوم برای داشتن یک رابطه عمیق و طولانی تلاش می‌کنند و به شما و رابطه‌تان متعهد هستند (در این مطلب در مورد مردان متعهد به رابطه صحبت می‌کنیم).

مردان متعهد هم مانند خانم‌ها تصورات و رویاهایی در مورد زندگی مشترک و ارتباطشان دارند. انتظارات مردان چیزی شبیه رویای لباس عروسی سفید دخترهاست.

انتظارات مردان از زنان

. آنها هم در رابطه ترس‌ها و دلهره‌هایی را تجربه می‌کنند و انتظاراتی از عشقشان دارند. در ادامه برخی از این انتظارات را با همدیگر مرور می‌کنیم:

  • احساس آزادی در روابط

انتظار مردان از زندگی روندی دوگانه است. آنها میخواهند در کنار رابطه‌تان زندگی خود را داشته باشید. بخشی از زمانتان را به دوستان و فعالیت‌ها و مسئولیت‌های شخصی خود اختصاص دهید و به او هم اجازه دهید که از این پرسه زدن‌ها و احساس آزادی لذت ببرد.

برخی خانم‌ها واقعا به این انتظار مردان بی توجه هستند و تصور می‌کنند داشتن یک رابطه، به معنی چسبیدن به همدیگر است.

در حالی که شما دو فرد بالغ و کامل هستید که باید در کنار رابطه عاشقانه‌تان به وظایف و فعالیت‌های مختلفی بپردازید تا زمانی که به همدیگر می‌رسید سرشار از انرژی مثبت و حس مفید بودن باشید.

انتظارات مردان از زنان

رابطه زوج‌ها مثل یک دو چرخه است که مرد و زن دو چرخ آن هستند با وجود اینکه در کنار همدیگرند و هدف‌های مشترکی در روابطشان دارند، هر کدام آزادی اختیار و عمل را تجربه می‌کنند.

  • توجه و قدردانی متقابل

بیشتر زنان توجه و احساس قدردانی خود را در رابطه بیان نمی‌کنند و خیال می‌کنند که انتظار مردان هم همین است.

در حالی که مردان هم مانند زنان به توجه نیاز دارند آنها میخواهند درباره تصورات و حرفهای درونی‌تان بشنوند و این بخشی از نیاز یک رابطه عاشقانه سالم است.

پس از هر فرصتی برای بیان توجه و قدردانی خود استفاده کنید. در غیر این صورت دیواری سنگی بین شما و عشقتان ایجاد می‌شود که مصالح اصلی (بی‌توجهی) آن را خودتان روی هم چیده‌اید.

  • کیفیت زمان با هم بودن

زن و مرد هر دو از طریق صمیمیت و احترام با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. اما زنان کیفیت این ارتباط را از راه کلام درک می‌کنند در حالی که رابطه صمیمانه و محبت برای مردان مهمتر است.

انتظار مردان از زنان

مردان معمولا احساسات خود را از طریق رابطه جنسی بیان می‌کنند به همین خاطر جمله «دوستت دارم» را کمتر از آنها می‌شنوید. در عوض محبت و دوست داشتن خود را در عمل نشان می‌دهد.

  • به شریک زندگی‌تان اجازه مرد بودن بدهید

بگذارید همانی باشد که هست. خیلی از زنان میخواهند مردان را متناسب با ایده ال‌های خود تغییر دهند ولی این توقعی نیست که در رابطه عاشقانه محقق شود. اینکه مردان را به خاطر چیزی که هستند و خصوصیاتی که دارند دوست داشته باشید، شما را در دیدشان عزیزتر می‌کند.

  • اعتقاد و اعتماد به او

انتظار مردان این است که ناجی و سوپرمن باشند. هیچ چیز برایشان لذت بخش‌تر از این نیست که همسرشان فضایی را ایجاد کند که احساس شکست ناپذیری کنند.

زمانی که به آنها اعتماد ندارید و مطمئن نیستید که از عهده کاری بر می‌آیند یا خیر؛ در حقیقت انگیزه و اشتیاق آنها را کور می کنید. به او انرژی مثبت بدهید و منبع الهام بخشش باشید تا شیرینی رابطه‌تان دو چندان شود.

انتظارات مردان از زنان

اگر به مرد زندگی‌تان احساس شکست ناپذیر بودن بدهید، کاری میکند که تصور کنید زیباترین موجود کره زمین هستید. در واقع با تزریق انرژی مثبت به او، همان انرژی را دریافت کرده و نتایجش را در زندگیتان مشاهده می‌کنید.

  • انتظارات مردان از زنان در زمینه جنسی چیست؟

مردان دارای تخیلات جنسی بیشتر و متنوعی هستند و حداقل یک بار در روز به مسائل جنسی فکر می‌کنند. اگر تصور میکنید رابطه جنسی برای مردان فقط تماس فیزیکی است، سخت در اشتباهید. در یک رابطه سالم متعهدانه و عاشقانه، رابطه جنسی منبع اصلی تامین رضایتمندی زوجین است.

مردان هم دوست دارند گاهی همسرشان شروع کننده باشد. بنابراین بدون خجالت احساسات جنسی خود را نشان دهید. این سبک رفتاری میتواند به رضایت هر چه بیشترتان در رابطه منجر شود.

  • همیشه شفاف و واضح باشید

مردان از پیدا کردن سرنخ‌ها خوششان نمی‌آید. احتمالا این موضوع را زمانی  متوجه می‌شوید که بخواهید به طور غیر مستقیم به مطلبی اشاره کنید. در چنین موقعیتی با چشمهای متعجب و سردرگم مردان مواجه خواهید شد.

مردان طرفدار شفافیت هستند. برای توضیح دادن از کلمات واضح و مستقیم استفاده کنید و از کنایه زدن بپرهیزید چون عملا متوجه منظورتان نمی‌شوند.

همینطور رابطه عاشقانه بدون شفافیت شبیه راه رفتن روی شن است و مانع برقراری ارتباط سازنده و مفید بین زوجین می‌شود.

  • به او انگیزه بدهید

مردان در روابط خود به انگیزه نیاز دارند. سعی کنید همیشه به او آرامش بدهید و از افکار منفی و باطل دوری کنید.

زمانی که مردان این انرژی مثبت را از جانب شما دریافت می‌کنند میتوانند از پس مشکلات بر بیایند.

البته منظور از داشتن انرژی مثبت فقط در زمان شادی و خوشی نیست بلکه باید در هنگام بروز مشکلات امید دهنده باشید و دیدگاه مثبت خودتان را حفظ کنید به این ترتیب میتوانید به بخش جدانشدنی از لحظات و دقایق شریک زندگی‌تان تبدیل شوید.

 

 

 

مقالات مرتبط

همسر-خودشيفته
۶ راه برای‌ كنار آمدن با همسر خودشيفته

غم‌انگیز است دانستن این‌که شما به اندازه‌ای که فکر می‌کنید برای شریک زندگی‌تان اهمیت ندارید. تنهایی در حین باهم‌بودن از بدترین حس‌ها در هر رابطه‌ای است. اگر شریک زندگی‌تان یا کسی که با او رابطه دارید همه‌ی حواسش به خود و دنیای خودش است، باید بگوییم در وضعیت بدی قرار گرفته‌اید . باید بدانید با همسر خودشیفته‌ی خود چگونه رفتار کنید خودشیفته‌ها خودشان در مرکز زندگی‌ خود قرار دارند و اولویت‌شان خودشان است. آنها به دنبال برآورده کردن نیازهای خودند و می‌توانند به راحتی تمام افراد دور و برشان حتی شمارا نادیده بگیرند. اما این جا پایان دنیا نیست و باید بدانید که می‌توانید با شریک خودشیفته‌تان کنار بیایید.ویژگی‌های‌ افراد خودشیفتهمهم‌ترین ویژگی افراد خودشیفته:

پشتیبانی حال
۱۵ / ۱۱ / ۹۷
معیارهای انتخاب همسر
معیارهای انتخاب همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی

انتخاب همسر یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین انتخاب‌های انسان در طول زندگی است. داشتن یک همراه خوب همان چیزی است که همه انسان‌ها به آن نیاز دارند. کسی که به موقع شما را تشویق کند، از شما انتقاد کند، پا به پای شما گریه کند و با شما بخندد، یک شریک تمام عیار و همیشگی خواهد بود. عشق پیوندی است که افراد را برای همراهی در زندگی به هم وصل می‌کند؛ اما شرط کافی نیست. معیارهای انتخاب همسر بسیار گسترده هستند و هر فردی ممکن است دیدگاه خاصی در این زمینه داشته باشد. برای شناخت معیارهای انتخاب همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی می‌توانید از روانشناسی آنلاین حال استفاده کنید.

سارا صاحبی
۰۳ / ۰۵ / ۰۰
اختلاف شوهر با خانواده زن
اختلاف شوهر با خانواده زن / چطور شوهرم با خانوادم خوب باشه؟

اختلاف شوهر با خانواده زن یا برعکس، اختلاف زن با خانواده شوهر از مشکلاتی است که بسیاری از زوجین دارند اما راه حل آن را نمی‌دانند. یکی از دوستان قدیمی‌ام به تازگی ازدواج کرده آخرین باری که به ملاقاتش رفتم خیلی نگران رابطه همسر و خانواده خودش بود. انگار به دلیل یک اختلاف کوچکی که بینشان رخ داده بود همسرش دیگر تمایلی به گذراندن آخر هفته ها با خانواده اش از خود نشان نمی‌داد. این تغییر رویه برای دوستم هم خیلی سخت بود چون کمتر از قبل میتوانست خانواده‌اش را ملاقات کند و همیشه نگران تنش بین روابط آنها بود».

پشتیبانی حال
۳۰ / ۰۶ / ۹۸
حال-خیانت چه شکلیه
روابط عاطفی: خیانت چه شکلیه که من نفهمیدم داره بهم خیانت میشه؟

آیا شما می دونین خیانت چیست و چه شکلیه؟ میدونین چی میشه که خیانت اتفاق میفته؟ آیا نشونه هایی هم داره؟

پشتیبانی حال
۱۳ / ۰۹ / ۹۸
اختلاف با خانواده همسر
اختلاف با خانواده همسر / راه حل اختلافات عروس با مادر شوهر

اختلاف با خانواده همسر یکی از دیرینه‌ترین مشکلات زن و شوهرهاست که در هر خانواده‌ای و با هر سطح فرهنگی کم و بیش دیده می‌شود. علت آن هم واضح است: ازدواج حلقه اتصال دو خانواده با دو فرهنگ و دیدگاه متفاوت است. در واقع شما فقط با همسرتان ازدواج نمی‌کنید؛ بلکه با خانواده او ازدواج می‌کنید. این موضوع گاهی دشوار و آزاردهنده است. البته می‌توانید درباره اختلاف شوهر با خانواده زن نیز این مقاله را مطالعه کنید

سارا صاحبی
۱۶ / ۰۹ / ۰۱