رازهای‌ پایداری رابطه عاشقانه

پشتیبانی حال
رازهای‌-رابطه-ی‌ -عاشقانه
۱۴ بهمن
رابطه‌ها با رنگ‌و‌بوی رمانتیک شروع می‌شوند؛ با گل، لبخند، هدیه‌های ریز و درشت، و چشم بستن روی اشتباه‌ها و دلخوری‌ها. زندگی مشترک با هیجان و عشق زیاد شروع می‌شود؛ اما گاهی با گذشت زمان، حال‌وهوای رابطه عوض می‌شود و ممکن است دیگر خیلی هم عاشقانه به‌نظر نرسد.
واقعا چه اتفاقی می‌افتد؟ دوست‌ داشتن ناپدید می‌شود و همه چیز به روزمرگی تبدیل می‌شود، یا عشق همچنان زیر پوست زندگی ادامه پیدا می‌کند؟واقعیت این است که خیلی‌ها رابطه عاشقانه پایداری دارند و بعد از گذشت سال‌ها، همچنان با دلدادگی زندگی می‌کنند، حتی اگر هر روز به هم نگویند «دوستت دارم».
در این مقاله به بررسی رازهای پایداری رابطه عاشقانه میپردازیم:

راههای حفظ عشق در رابطه 

شاید به عشق در نگاه اول معتقد باشید؛ اما عشق پایدار در طول سال‌ها ارتباط باکیفیت است که زاده می‌شود و به بالندگی می‌رسد. برای رشد عشق باید زحمت کشید و اصول رابطه‌ را بلد بود. در ادامه برای شما راهکارهایی را آورده‌ایم که به حفظ و عمق بخشیدن به عشق کمک می‌کند.
حرف بزنید
اگر در رابطه‌ای پر از عشق و هیجان باشید، شاید تعجب کنید حرف زدن چه اثر خوبی در حفظ رابطه‌ درازمدت دارد.درحالی‌که زوج‌ها تمام روز مشغول کارند و گاهی شب‌ها هم درگیر تلفن و ایمیل‌های کاری و مشکلات بچه‌ها می‌شوند. گذر سال‌ها می‌تواند کاری کند آدم‌ها حرف‌زدن با هم را فراموش کنند. هرقدر شلوغ یا خسته باشید، روزانه یک ساعت را با هم بگذرانید. صبحانه و ناهار را با هم بخورید. حرف بزنید و به هم گوش کنید.
کارهای مشترک انجام دهید
بعضی کارها را با هم انجام دهید، جمعه‌ها با هم غذا بپزید، خاک گلدان‌ها را عوض کنید، با هم به کلاس آموزشی مثل زبان، نقاشی یا نجاری بروید یا ورزش کنید. آدم‌ها وقتی در کنار هم خوش باشند، عاشق می‌مانند.
خوبی‌هایش را فراموش نکنید
کار سختی نیست که هر روز به ایرادهای طرف مقابل فکر کنید و به‌خاطر اشتباه‌هایش سرزنشش کنید. شاید فکر کنید زیادی غر می‌زند، یا از این که همیشه لباس‌هایش را گوشه و کنار خانه می‌اندازد، کلافه شوید. خوب است این‌طور وقت‌ها به این فکر کنید که چرا عاشقش شدید و کدام ویژگی‌هایش باعث شد این قدر دوستش داشته باشید.
موبایل را کنار بگذارید
گاهی لازم است همه‌ی توجه ما به کسی معطوف شود که دوستش داریم. وقتی با هم گفت‌وگو می‌کنید، بهتر است موبایل و تبلت را کنار بگذارید. تماس چشمی داشته باشید، به حرف‌های هم بادقت و توجه گوش دهید و با محبت پاسخ بدهید. مهم نیست که موضوع صحبت آب‌وهوا باشد، یا برنامه‌ریزی برای خرید گوشت و میوه؛ توجه شماست که اهمیت دارد.باهم-بخندیمبا هم بخندید
خنده و شادی آدم‌ها را به‌هم نزدیک می‌کند. وقتی با کسی در رابطه‌ی درازمدت هستید، لازم است با هم اوقات خوشی داشته باشید. بعد از گذراندن یک روز پر از کار و خستگی، تماشای فیلم کمدی در کنار هم می‌چسبد. آخر هفته‌ها مهمان دعوت کنید و بگذارید صدای شوخی و خنده در خانه‌تان بپچید.
تشکر کنید
همه دوست دارند زحمت و محبت‌شان دیده شود. کسی که احساس کند کارهایش «وظیفه‌ی» او تلقی می‌شوند، دلسرد می‌شود. پس یادتان نرود تشکر کنید. باور کنید با کارهای ساده‌ای مثل سپاسگزاری به‌خاطر خرید، آشپزی، بردن بچه‌ها به آموزشگاه، اضافه کاری در شرکت یا آوردن یک فنجان چای داغ، رابطه‌ی عاشقانه پایدار می‌ماند.
غافلگیرش کنید
اجازه ندهید روزمرگی سایه‌ی سنگینش را روی زندگی شما بیندازد. هیجان و غافلگیری زندگی را پرشور می‌کند. گاهی برایش گل بخرید، یادداشت‌های محبت‌آمیز بنویسید، کادوهای کوچک بی‌مناسبت بخرید یا بلیت سینما و تاتر رزرو کنید.
تنهایی تفریح کنید
هر قدر در کنار هم بودن اهمیت دارد، لازم است گاهی از چند ساعت تنهایی لذت ببرید. آخر هفته با دوستان‌تان قرار بگذارید، تنها پیاده‌روی کنید، یا برای سفر کوتاهی برنامه‌ریزی را برای خودتان کنید.بحث نکنید

دو نفری که باوجود دوست داشتن همدیگر، عادت‌ها و عقاید متفاوتی دارند، حالا قرار است زیر یک سقف زندگی کنند. اگر بخواهید درمورد همه‌ی تفاوت‌ها و اختلاف‌نظرها با هم بحث کنید، رابطه‌ی عاشقانه‌تان خیلی زود به مشکل می‌خورد. بهتر است از مسائل جزئی بگذرید. مهم نیست که چه کسی در خمیردندان را باز گذاشته؛ ایرادی ندارد که نان‌ روی میز مانده و خشک شده؛ انرژی‌تان را برای بحث درمورد موضوع‌های جدی و اساسی مثل برنامه‌ریزی مالی یا مسائل مربوط به بچه‌ها نگه‌ دارید.

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.
همین حالا مشاوره رایگان را شروع کنید

مقالات مرتبط

6 دیدگاه