haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

راه‌های بازيابی رابطه عاطفی بعد از سرد شدن

پشتیبانی حال
بازیابی-رابطه-عاطفی
۲۵ فروردین

چطور رابطه‌ای را که دیگر آن گرمای سابق را ندارد، به روزهای خوشش نزدیک کنید؟ آیا می‌توانید خاطرات خوب‌تان را بار دیگر زنده کنید یا رابطه‌ای
جدید و پویا را از دل رابطه‌ عاشقانه ای که سرد شده است بیرون بیاورید؟ باید بگوییم کار دشوار و مسیری طولانی در پیش دارید اما روش‌ها و راه‌کارهای زیادی است که می‌توانید برای احیای یک رابطه انجام دهید و اطمینان داشته باشید که به زحمتش می‌ارزد.
در این مقاله به بررسی راهکارهای بازیابی رابطه عاطفی میپردازیم.

در شروع رابطه همه چیز تازه و جذاب است؛ برای مثال دو نفری که به تازگی وارد رابطۀ عاطفی شده‌اند، دوست دارند با هم اوقات زیادی را بگذرانند یا روزی چندین بار به هم تلفن می‌زنند و برای هم پیام می‌فرستند. اما با گذشت زمان این تازگی رنگ می‌بازد و برخی از حس‌ها ناپدید می‌شود و به جایش دامنه‌ی جدیدی از احساسات پدید می‌آید که برخی‌شان خوشایند ما نیستند. پس از مدتی کم‌تر حرف می‌زنیم و گاه حوصله‌ی طرف مقابل‌مان را که زمانی عاشقش بوده‌ایم، نداریم. هر حرف کوچکی می‌تواند به سوءتفاهم بزرگی تبدیل شود و به این ترتیب راه دیالوگ بسته می‌شود.می‌خواهیم چند راه‌کار مفید برای برون‌رفت از این وضعیت را با هم ببینیم.
گام اول: برای گام به جلو می‌بایست قدمی به عقب بردارید.به گذشته نگاه کنید و روزهای خوشی را که در ذهن‌تان مانده بیرون بیاورید. از خودتان بپرسید که رویکردتان در آن موقع چطور بوده است و شما و کسی که دوستش دارید چطور با هم رفتار می‌کردید. این رفتارها و نکته‌ها را بنویسید و با شریک زندگی‌تان درباره‌شان حرف بزنید. براساس این رفتارها می‌توانید کارهای جالب و هیجان‌انگیزی ترتیب بدهید. می‌توانید با هم قراری عاشقانه تنظیم کنید و دور از روزمرگی‌ها مانند اولین روزهای آشنایی‌تان با هم حرف بزنید؛ بله! برای این کار به تمرین نیاز دارید. باید همه چیز را فراموش کنید و خودتان را آدم تازه‌ای فرض کنید. مهم است که به خاطر آورید که چرا او را دوست داشته‌اید و چرا انتخاب شما او بوده است.
گام دوم: مصالحه، مصالحه، مصالحه. وقتی رابطه‌ای تازگی پیشین را ندارد، طرفین سعی می‌کنند به هر شکلی که شده با دیگری مخالفت کنند و به او نشان بدهند که دیگر آن‌طور که باید دوستش ندارند. با پیشنهادهای او مخالفت می‌کنند و می‌خواهند بگویند که حرف حرفِ خودشان است. اما این رفتارها سردی رابطه را بیشتر می‌کند. بهتر است قبل از هر پاسخی به پیشنهاد طرف مقابل، کمی فکر کنید و پاسخ را بالا‌و‌پایین کنید، از خود بپرسید چرا پاسخ‌تان منفی است و اگر رفتار مناسبی از خود نشان دهید چه نتیجه‌ای خواهد داشت. به این ترتیب شما یک قدم به جلو برداشته‌اید و حتی اگر در همان لحظه پاسخ مناسبی دریافت نکنید، اطمینان داشته باشید این حرکت دیده می‌شود و در درازمدت بی‌پاسخ نخواهد ماند. این را هم در نظر داشته باشید که شاید با قبول پیشنهاد شریک زندگی‌تان به شما هم خوش بگذرد.
گام سوم: دوستی‌های تازه بسازید و وقت بیشتری را با دوستان‌تان بگذرانید.دوستی‌هایتان به شما فرصت می‌دهد خودتان را در فضایی دیگر ببینید و ارزیابی کنید، در عین حـال زمان‌های دور از شریک زندگی‌تان یعنی زمانی برای دل‌تنگ‌شدن. به این شکل شما به هم فرصت می‌دهید تا دل‌تان برای هم تنگ شود و بخواهید با هم وقت بگذرانید.
گام چهارم: بازی راه نیندازید.از بازی‌های ذهنی و نبردهای کلامی که درنهایت باعث می‌شود کسی که دوستش دارید از شما دور شود، پرهیز کنید. مستقیم حرف‌تان را بزنید و به جای به‌کاربردن استعاره بروید سر اصل مطلب.
گام پنجم: صادق باشید.صداقت کلمه‌ای ساده است که می‌تواند رابطه‌ای را نجات دهد و عشق را به آن بازگرداند. باید بتوانید از چیزهایی که ناراحت‌تان می‌کند صادقانه سخن بگویید تا برایشان راه‌حلی پیدا کنید. ملاحظه را کنار بگذارید و صادقانه و منصفانه هرچه دل تنگ‌تان می‌خواهد بگویید.
گام ششم: به یکدیگر اعتماد کنید.عشق بدون اعتماد معنای ندارد و نمی‌توانید کسی را دوست داشته باشید که به او اعتماد ندارید. باید با یکدیگر درباره‌ي مواردی که به آن اطمینان ندارید حرف بزنید و بتوانید برایشان راه‌کار داشته باشید.مسلما راه‌های زیاد دیگری وجود دارد تا بتوان گرمای رابطه را به آن بازگرداند. اما هیچ‌کدام از این راه‌ها بدون حرف‌زدن و تداوم ارتباط کلامی محقق نمی‌شود. طرفین باید بتوانند بدون تنش با یکدیگر صحبت کنند و سپس به سراغ روش‌های موجود برای احیای رابطه بروند.

 

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست
آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست؟ / تست اعتیاد قبل از ازدواج در ۱۴۰۱

ازدواج و انتخاب یک شریک و همراه برای ادامه زندگی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیماتی است که هر زن و مردی در طول زندگی خود می‌گیرد. به همین دلیل لازم است که آن‌ها دقت و توجه کافی در این زمینه داشته باشند تا تصمیمی آگاهانه و مناسب گرفته شود. یکی از نکاتی که باید پیش از ازدواج به آن توجه کرد، اعتیاد یا سوء مصرف مواد مخدر در افراد است. زندگی با یک همسر معتاد می‌تواند به هرج و مرج در زندگی، تحریک عاطفی و حتی خشونت در رابطه زناشویی منجر شود. این موضوع به زن یا مرد و فرزندان حاصل از این رابطه، از نظر جسمی و روانی آسیب می‌زند و آن‌ها را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد. به همین دلیل لازم است که افراد، پیش از ازدواج از نظر اعتیاد آزمایش شوند. اگر می‌خواهید بدانید که آزمایش اعتیاد شامل چیست این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از پزشکان متخصص حال مشاوره آنلاین بگیرید.

سارا صاحبی
۱۷ / ۰۳ / ۰۰
برخورد با همسر کنترل گر
اهمیت و چگونگی نحوه برخورد با همسر کنترل‌گر

همسر کنترل‌گر همسری است که اصطلاحا با گیرهایش حوصله‌تان را سر برده و حسابی کلافه‌تان می‌کند. مهم نیست این کنترل‌ها حول چه اتفاقاتی صورت گیرد اما سر جزئی‌ترین مسائل همچنان حوصله به خرج داده و شما را تماما زیر نظر می‌گیرد. اما طرز نحوه برخورد با همسر کنترل‌گر چگونه است؟ ما در این مقاله اهمیت و راهکارهاری موثر نحوه برخورد با همسر کنترل‌گر را بررسی می‌کنیم. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۱ / ۰۵ / ۹۸
آیا تفاوت سنی در موفقیت ازدواج نقشی دارد؟

[audio mp3="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/08/mashverapp-4.mp3"][/audio]

پشتیبانی حال
۱۹ / ۰۵ / ۹۸
عشقم بهم زنگ نمیزنه چیکار کنم؟
عشقم بهم زنگ نمیزنه چیکار کنم؟

در ابتدای رابطه‌ پیام‌های متنی زیادی از عشقتان دریافت می‌کردید ولی با گذشت زمان پیام‌های متنی کمتری می‌فرستد و به شما زنگ نمی‌زند؟ آیا این اعتراض رو دارین که عشقم بهم زنگ نمی زنه؟ اگر فکر می‌کنید که دیگر مثل قبل برای او جذاب نیستید یا هر روزی که میگذرد از خودتان میپرسید «چرا عشقم بهم زنگ نمیزنه؟» این مطلب را از دست ندهید. امروز قصد داریم در مورد جواب سوالتان صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پشتیبانی حال
۱۰ / ۰۷ / ۹۸
نحوه برخورد صحیح با همسر پرخاشگر

پرخاشگری یکی از خصوصیت‌های رفتاری ناهنجار است که متاسفانه در میان افراد جامعه روز به روز در حـال گسترش است. برخورد با فرد پرخاشگر زمانی بسیار مهم می‌شود که این فرد همسر شما باشد و شما بارها در مقابل رفتارهای او قرار بگیرید. این مسئله می‌تواند روی شدت و کیفیت لذت بردن از زندگی تاثیر بگذارد. اما نحوه برخورد با همسر پرخاشگر چگونه است؟ باید در مقابل فریاد‌های او بی‌توجهی نشان داد؟ سکوت کرد؟ مقابله به مثل کرد؟ و یا چندین رفتار دیگری که هر شخص با توجه به ویژگی‌های رفتاری از خود نشان می‌دهد. در ادامه راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهیم که نه تنها به شما کمک می‌کند برخورد صحیح با همسر پرخاشگر خود داشته باشید، بلکه به مرور شاهد اصلاح بسیاری از رفتارهای پرخاشگرانه همسر خود شوید.

پشتیبانی حال
۲۳ / ۰۴ / ۹۸
مقصر-دانستن-شریک-زندگی
چگونه شریك زندگی را باعث مشكلات ندانیم؟

اغلب مردم هنگامی که به مشاور مراجعه می کنند شکایت می کنند از اینکه زندگی با شریک زندگی شان دشوار است، یا افسرده ، و یا خود شیفته شده است. با این حال، در طی دوره مشاوره، واضح است که آنها خودشان با این مسائل مبارزه می کنند .با این حال، به جای اینکه این مسائل خود را به صورت آشکارا پذیرفته وبه آن اذعان کنند، ناخودآگاه آنها یک دیوار دفاعی به دور خود می کشند و به جای آن به خود می گویند که مقصر شریک زندگی شان است. در این مقاله به بررسی نمونه هایی از این مشکل میپردازیم. برای کمک به درک اینکه چگونه کسی مشکلات را به گردن شریک زندگی اش می اندازد و خود را قربانی می‌داند، نمونه هایی وجود دارد :

پشتیبانی حال
۱۲ / ۰۶ / ۹۷