haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

راه‌های بازيابی رابطه عاطفی بعد از سرد شدن

بازیابی-رابطه-عاطفی
۲۵ فروردین

چطور رابطه‌ای را که دیگر آن گرمای سابق را ندارد، به روزهای خوشش نزدیک کنید؟ آیا می‌توانید خاطرات خوب‌تان را بار دیگر زنده کنید یا رابطه‌ای
جدید و پویا را از دل رابطه‌ عاشقانه ای که سرد شده است بیرون بیاورید؟ باید بگوییم کار دشوار و مسیری طولانی در پیش دارید اما روش‌ها و راه‌کارهای زیادی است که می‌توانید برای احیای یک رابطه انجام دهید و اطمینان داشته باشید که به زحمتش می‌ارزد.
در این مقاله به بررسی راهکارهای بازیابی رابطه عاطفی میپردازیم.

در شروع رابطه همه چیز تازه و جذاب است؛ برای مثال دو نفری که به تازگی وارد رابطۀ عاطفی شده‌اند، دوست دارند با هم اوقات زیادی را بگذرانند یا روزی چندین بار به هم تلفن می‌زنند و برای هم پیام می‌فرستند. اما با گذشت زمان این تازگی رنگ می‌بازد و برخی از حس‌ها ناپدید می‌شود و به جایش دامنه‌ی جدیدی از احساسات پدید می‌آید که برخی‌شان خوشایند ما نیستند. پس از مدتی کم‌تر حرف می‌زنیم و گاه حوصله‌ی طرف مقابل‌مان را که زمانی عاشقش بوده‌ایم، نداریم. هر حرف کوچکی می‌تواند به سوءتفاهم بزرگی تبدیل شود و به این ترتیب راه دیالوگ بسته می‌شود.می‌خواهیم چند راه‌کار مفید برای برون‌رفت از این وضعیت را با هم ببینیم.
گام اول: برای گام به جلو می‌بایست قدمی به عقب بردارید.به گذشته نگاه کنید و روزهای خوشی را که در ذهن‌تان مانده بیرون بیاورید. از خودتان بپرسید که رویکردتان در آن موقع چطور بوده است و شما و کسی که دوستش دارید چطور با هم رفتار می‌کردید. این رفتارها و نکته‌ها را بنویسید و با شریک زندگی‌تان درباره‌شان حرف بزنید. براساس این رفتارها می‌توانید کارهای جالب و هیجان‌انگیزی ترتیب بدهید. می‌توانید با هم قراری عاشقانه تنظیم کنید و دور از روزمرگی‌ها مانند اولین روزهای آشنایی‌تان با هم حرف بزنید؛ بله! برای این کار به تمرین نیاز دارید. باید همه چیز را فراموش کنید و خودتان را آدم تازه‌ای فرض کنید. مهم است که به خاطر آورید که چرا او را دوست داشته‌اید و چرا انتخاب شما او بوده است.
گام دوم: مصالحه، مصالحه، مصالحه. وقتی رابطه‌ای تازگی پیشین را ندارد، طرفین سعی می‌کنند به هر شکلی که شده با دیگری مخالفت کنند و به او نشان بدهند که دیگر آن‌طور که باید دوستش ندارند. با پیشنهادهای او مخالفت می‌کنند و می‌خواهند بگویند که حرف حرفِ خودشان است. اما این رفتارها سردی رابطه را بیشتر می‌کند. بهتر است قبل از هر پاسخی به پیشنهاد طرف مقابل، کمی فکر کنید و پاسخ را بالا‌و‌پایین کنید، از خود بپرسید چرا پاسخ‌تان منفی است و اگر رفتار مناسبی از خود نشان دهید چه نتیجه‌ای خواهد داشت. به این ترتیب شما یک قدم به جلو برداشته‌اید و حتی اگر در همان لحظه پاسخ مناسبی دریافت نکنید، اطمینان داشته باشید این حرکت دیده می‌شود و در درازمدت بی‌پاسخ نخواهد ماند. این را هم در نظر داشته باشید که شاید با قبول پیشنهاد شریک زندگی‌تان به شما هم خوش بگذرد.
گام سوم: دوستی‌های تازه بسازید و وقت بیشتری را با دوستان‌تان بگذرانید.دوستی‌هایتان به شما فرصت می‌دهد خودتان را در فضایی دیگر ببینید و ارزیابی کنید، در عین حـال زمان‌های دور از شریک زندگی‌تان یعنی زمانی برای دل‌تنگ‌شدن. به این شکل شما به هم فرصت می‌دهید تا دل‌تان برای هم تنگ شود و بخواهید با هم وقت بگذرانید.
گام چهارم: بازی راه نیندازید.از بازی‌های ذهنی و نبردهای کلامی که درنهایت باعث می‌شود کسی که دوستش دارید از شما دور شود، پرهیز کنید. مستقیم حرف‌تان را بزنید و به جای به‌کاربردن استعاره بروید سر اصل مطلب.
گام پنجم: صادق باشید.صداقت کلمه‌ای ساده است که می‌تواند رابطه‌ای را نجات دهد و عشق را به آن بازگرداند. باید بتوانید از چیزهایی که ناراحت‌تان می‌کند صادقانه سخن بگویید تا برایشان راه‌حلی پیدا کنید. ملاحظه را کنار بگذارید و صادقانه و منصفانه هرچه دل تنگ‌تان می‌خواهد بگویید.
گام ششم: به یکدیگر اعتماد کنید.عشق بدون اعتماد معنای ندارد و نمی‌توانید کسی را دوست داشته باشید که به او اعتماد ندارید. باید با یکدیگر درباره‌ي مواردی که به آن اطمینان ندارید حرف بزنید و بتوانید برایشان راه‌کار داشته باشید.مسلما راه‌های زیاد دیگری وجود دارد تا بتوان گرمای رابطه را به آن بازگرداند. اما هیچ‌کدام از این راه‌ها بدون حرف‌زدن و تداوم ارتباط کلامی محقق نمی‌شود. طرفین باید بتوانند بدون تنش با یکدیگر صحبت کنند و سپس به سراغ روش‌های موجود برای احیای رابطه بروند.

 

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

چقدر به خواسته های شریک عاطفی تان توجه میکنید؟

[video width="1920" height="1080" mp4="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/08/dr-dadashi.mp4"][/video]

پشتیبانی حال
۱۵ / ۰۵ / ۹۸
بعد از پایان یک رابطه ، كارهايي كه بعد از كات كردن نبايد انجام داد
اشتباهات رایج بعد از رابطه: بعد از جدایی دست از چه کارهایی برداریم؟

رابطه بین شما و عشق زندگی‌تان به هم ریخته و با هم کات کردید، حالا با خودتان فکر میکنید دنیا به آخر رسیده است؟ به این فکر می‌کنیئ بعد از جدایی چطور به زندگی ادامه دهید؟

پشتیبانی حال
۰۲ / ۰۷ / ۹۸
غر زدن
علت غر زدن در زنان و مردان و روش های کنترل آن

چرا هرگز سطل زباله را بیرون نمی‌گذاری؟ کی قرار است کمی با هم وقت بگذرانیم؟ چرا نمی‌توانی ظرف‌ها را در ماشین ظرفشویی بچینی؟ همیشه خرد کردن گوشت با منه! این جمله‌ها برای شما آشنا هستند؟ اگر این جمله‌ها زیاد توسط شما به زبان می‌آیند، احتمالا از افرادی هستید که همیشه غر می‌زنید. واژه غر زدن در زبان فارسی به معنی زیر لب و با خشم سخن گفتن است. در فرهنگ لغت وبستر هم به تحریک کردن یا سرزنش و اصرار مداوم تعریف می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مشکلات غر مداوم این است که معمولا اثرگذار نیست و به ندرت آن‌چه که فرد در حین غر زدن می‌خواهد، به دست می‌آورد. اگر از این کار خسته شده‌اید و می‌خواهید علت غر زدن در خود یا همسرتان را شناسایی کنید، از روان شناس انلاین حال کمک بگیرید.

پشتیبانی حال
۲۳ / ۰۳ / ۰۰
ازدواج مجدد با همسر سابق
ازدواج مجدد با همسر سابق / بایدها و نبایدهای ازدواج مجدد بعد از طلاق

ازدواج مجدد با همسر سابق شاید اصلی‌ترین گزینه بیشتر زوج‌ها نباشد، اما بعضی از زن‌ و شوهرها را به هم برمی‌گرداند. زن و مردهایی که بعد از ازدواج به خود فرصت می‌دهند، روی نقاط ضعف خود کار می‌کنند و به دنبال راه‌حل‌های امتحان‌نشده می‌گردند، بیش از دیگران شانس برگشت به ازدواج قبلی خود را دارند. این موضوع به ویژه برای زوج‌هایی که فرزند دارد بسیار مهم است.

سارا صاحبی
۱۹ / ۰۹ / ۰۱
حال- رابطه جنسی موفق
زوج درمانی: چطور رابطه جنسی موفقی بسازم

اگر در ایجاد و حفظ یک رابطه جنسی موفق سردرگم شده اید، بهتر است بدانید که تنها نیستید.

پشتیبانی حال
۰۴ / ۱۰ / ۹۸
رازهای‌-رابطه-ی‌ -عاشقانه
رازهای‌ پایداری رابطه عاشقانه

رابطه‌ها با رنگ‌و‌بوی رمانتیک شروع می‌شوند؛ با گل، لبخند، هدیه‌های ریز و درشت، و چشم بستن روی اشتباه‌ها و دلخوری‌ها. زندگی مشترک با هیجان و عشق زیاد شروع می‌شود؛ اما گاهی با گذشت زمان، حال‌وهوای رابطه عوض می‌شود و ممکن است دیگر خیلی هم عاشقانه به‌نظر نرسد. واقعا چه اتفاقی می‌افتد؟ دوست‌ داشتن ناپدید می‌شود و همه چیز به روزمرگی تبدیل می‌شود، یا عشق همچنان زیر پوست زندگی ادامه پیدا می‌کند؟واقعیت این است که خیلی‌ها رابطه عاشقانه پایداری دارند و بعد از گذشت سال‌ها، همچنان با دلدادگی زندگی می‌کنند، حتی اگر هر روز به هم نگویند «دوستت دارم». در این مقاله به بررسی رازهای پایداری رابطه عاشقانه میپردازیم: (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۱۴ / ۱۱ / ۹۷