haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رابطه عاطفی: روابط سمی چه بلایی سر زندگی ما می آورند؟

پشتیبانی حال
روابط سمی چه روابطی هستند
۲۶ آذر

اینکه ارتباط عاشقانه جز مهمی از زندگی ماست بر هیچکس پوشیده نیست. اما روابط سمی کجای این چرخه جای می گیرند؟ گاهی در زندگی شرایطی پیش می آید که روند جلو رفتن ارتباطات شبیه، آغاز آن نیست. به خودمان می آییم و می بینیم در رابطه ای نامناسب  گرفتار شده ایم.

آنچه ما را در این ارتباطات نگه می دارد، وابستگی ناسالم است و این سبب می شود که ندانیم ارتباط موثر چه طعمی دارد. همراه خانم عرب نژاد، روانشناس، درباره این روابط و نحوه مدیریت آن صحبت کرده ایم. پس از شنیدن این قسمت، می توانید روابط سمی و غیر سمی را از هم تشخیص دهید. می توانید، راهکارهای پایان دادن به این روابط را بیاموزید. در همه این مسیر حال در کنار شماست.

بیشتر بخوانید: سن مناسب برای ازدواج

علاوه بر آن در بسیاری از مواقع روابط برقراری روابطی که مناسب ما نیستند به دلیل وجو مشکلاتی در ضمیر ناخودآگاه ما می‌باشد که باید برای تجربه زندگی بهتر و روابط عاطفی و حتی روابط روزمره بهتر این مشکلات برطرف شوند. در صورتی که احساس کردید، در روابط دچار مشکل هستید و نیاز به همفکری دارید، موبایل خود را بردارید. همین الآن، از هر جایی که هستید، مشاوره آنلاین بگیرید.دسته پر طرفدار مشاوره فردی را انتخاب کنید و مشکل وابستگی خود را حل کنید.

سوالات متداول

نشانه‌های رابطه سمی چیست؟

شریک زندگی‌تان فردی کنترل‌گر است و باعث می‌شود احساس شرمساری کنید، به چارچوب‌های شما احترام گذاشته نمی‌شود و یا حتی شریک شما بیش از حد به شما وابسته است، به احتمال بسیار زیاد شما در رابطه ای سمی قرار دارید.

رابطه سمی چیست؟

هر رابطه ای که در آن دو طرف از یکدیگر حمایت نمی کنند، دعوا و بحث در آن دیده می شود و یکی سعی می کند دیگری را تحقیر کند یا تحت سلطه بگیرد و به جای صمیمیت، رقابت وجود دارد و بی احترامی و عدم هماهنگی در آن دیده می‌شود.

مقالات مرتبط

بعد از شکست عشقی چه کنیم
بعد از شکست عشقی چه کنیم؟

شکست عشقی پایان دادن به چیزی است که به خاطرش زندگی کردن ارزشمند بوده است. اگر از یک رابطه عاشقانه بیرون آمده باشید، حتماً درباره این فکر کرده‌اید که چه اندازه زمان نیاز است تا شما از دوست داشتن طرف مقابلتان دست بکشید و دیگر به او و رابطه از دست رفته خودتان فکر نکنید. در حقیقت این موضوع و زمانی که برای پایان دادن واقعی به روابط وجود دارد، از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. شرایط و روحیه فرد تا حد زیادی در چگونگی بهبود وضعیت وی و کنار آمدنش با شرایط فعلی تأثیرگذار هستند. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۱۵ / ۰۴ / ۹۸
معیارهای انتخاب همسر
معیارهای انتخاب همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی

انتخاب همسر یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین انتخاب‌های انسان در طول زندگی است. داشتن یک همراه خوب همان چیزی است که همه انسان‌ها به آن نیاز دارند. کسی که به موقع شما را تشویق کند، از شما انتقاد کند، پا به پای شما گریه کند و با شما بخندد، یک شریک تمام عیار و همیشگی خواهد بود. عشق پیوندی است که افراد را برای همراهی در زندگی به هم وصل می‌کند؛ اما شرط کافی نیست. معیارهای انتخاب همسر بسیار گسترده هستند و هر فردی ممکن است دیدگاه خاصی در این زمینه داشته باشد. برای شناخت معیارهای انتخاب همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی می‌توانید از روانشناسی آنلاین حال استفاده کنید.

سارا صاحبی
۰۳ / ۰۵ / ۰۰
چه سنی برای ازدواج مناسب است
سن مناسب ازدواج برای دختران و پسران چه سنی است؟

تصمیم گیری برای ازدواج را می توان مهم ترین تصمیمی دانست که هر شخص در طول زندگی خود می گیرد. برای آنکه پیوند موفقی داشته باشیم باید فاکتورهای مهمی مانند سطح فرهنگی، مسائل مالی، بلوغ فکری و سن مناسب ازدواج را در نظر بگیریم. اما یکی از مهم ترین مسائل در مورد ازدواج تعیین سن معقول ازدواج برای دختران و پسران است. آیا سن مناسب برای همه افراد و در تمام شرایط یکسان است؟ در ادامه راجع به این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد. اگر فکر میکنید در سن مناسبی قرار دارید و برای سوالات خواستگاری دچار مشکل هستید این مطلب را مطالعه کنید.

پشتیبانی حال
۲۲ / ۰۴ / ۹۸
روش هایی برای برگرداندن عشقم
مدیریت رابطه عاطفی: چطور پایان رابطه رو به آغاز مجدد تغییر دهم؟

آدم‌های قدیمی زندگی‌مان باارزش‎‌ترین دارایی‌ها هستند. همین بهترین دلیل است که باید پایان رابطه ها را زیبا رقم بزنیم.

پشتیبانی حال
۱۷ / ۰۷ / ۹۸
بعد از طلاق چه میگذرد؟
بعد از طلاق دنیا چه رنگی است؟

زندگی بعد از طلاق برای زنان و مردان با حاشیه‌ها و مشکلاتی همراه است. اما جدا از گرو کشیدن‌های مهریه، تقسیم اموال، دادگاه، حضانت فرزندان و غیره، جدایی بیشتر شبیه یک دوراهی است. بعد از جدایی دو انتخاب دارید: فرصتی دوباره برای بازسازی زندگی یا نابود کردن باقی عمرتان.

پشتیبانی حال
۲۴ / ۰۶ / ۹۸