haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رضایت در رابطه عاطفی: چطور بفهمم انتظار مرد زندگیم چیست؟

انتظار مردان از زنان
۲۰ مهر

هر رابطه عمیق و عاشقانه شبیه یک جاده دو طرفه است. اگر در یک رابطه فقط دریافت کننده باشید و هیچ یک از انتظارات طرف مقابل را برآورده نکنید، نه تنها محبت و عشق میانتان از دست می‌رود بلکه به عنوان فردی خودخواه در رابطه شناخته می‌شود. انتظار مردان از زنان هم در اینجاست که پررنگ می‌شود.

مردان هم مانند زنان در روابط خود نیازها و انتظاراتی دارند برخی از این نیازها ضروری هستند مثل نیاز مردان به احترام و محبت، قدردانی کردن، اعتماد داشتن و.. که در این مطلب در مورد این بخش از انتظارات مردان صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

8 انتظارات مردان در یک رابطه عاشقانه سالم را بشناسید

به طور کلی انتظار مردان از رابطه عاشقانه به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دسته اول؛ به دنبال ارتباطات ناسالم و کوتاه مدت هستند ولی دسته دوم برای داشتن یک رابطه عمیق و طولانی تلاش می‌کنند و به شما و رابطه‌تان متعهد هستند (در این مطلب در مورد مردان متعهد به رابطه صحبت می‌کنیم).

مردان متعهد هم مانند خانم‌ها تصورات و رویاهایی در مورد زندگی مشترک و ارتباطشان دارند. انتظارات مردان چیزی شبیه رویای لباس عروسی سفید دخترهاست.

انتظارات مردان از زنان

. آنها هم در رابطه ترس‌ها و دلهره‌هایی را تجربه می‌کنند و انتظاراتی از عشقشان دارند. در ادامه برخی از این انتظارات را با همدیگر مرور می‌کنیم:

  • احساس آزادی در روابط

انتظار مردان از زندگی روندی دوگانه است. آنها میخواهند در کنار رابطه‌تان زندگی خود را داشته باشید. بخشی از زمانتان را به دوستان و فعالیت‌ها و مسئولیت‌های شخصی خود اختصاص دهید و به او هم اجازه دهید که از این پرسه زدن‌ها و احساس آزادی لذت ببرد.

برخی خانم‌ها واقعا به این انتظار مردان بی توجه هستند و تصور می‌کنند داشتن یک رابطه، به معنی چسبیدن به همدیگر است.

در حالی که شما دو فرد بالغ و کامل هستید که باید در کنار رابطه عاشقانه‌تان به وظایف و فعالیت‌های مختلفی بپردازید تا زمانی که به همدیگر می‌رسید سرشار از انرژی مثبت و حس مفید بودن باشید.

انتظارات مردان از زنان

رابطه زوج‌ها مثل یک دو چرخه است که مرد و زن دو چرخ آن هستند با وجود اینکه در کنار همدیگرند و هدف‌های مشترکی در روابطشان دارند، هر کدام آزادی اختیار و عمل را تجربه می‌کنند.

  • توجه و قدردانی متقابل

بیشتر زنان توجه و احساس قدردانی خود را در رابطه بیان نمی‌کنند و خیال می‌کنند که انتظار مردان هم همین است.

در حالی که مردان هم مانند زنان به توجه نیاز دارند آنها میخواهند درباره تصورات و حرفهای درونی‌تان بشنوند و این بخشی از نیاز یک رابطه عاشقانه سالم است.

پس از هر فرصتی برای بیان توجه و قدردانی خود استفاده کنید. در غیر این صورت دیواری سنگی بین شما و عشقتان ایجاد می‌شود که مصالح اصلی (بی‌توجهی) آن را خودتان روی هم چیده‌اید.

  • کیفیت زمان با هم بودن

زن و مرد هر دو از طریق صمیمیت و احترام با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. اما زنان کیفیت این ارتباط را از راه کلام درک می‌کنند در حالی که رابطه صمیمانه و محبت برای مردان مهمتر است.

انتظار مردان از زنان

مردان معمولا احساسات خود را از طریق رابطه جنسی بیان می‌کنند به همین خاطر جمله «دوستت دارم» را کمتر از آنها می‌شنوید. در عوض محبت و دوست داشتن خود را در عمل نشان می‌دهد.

  • به شریک زندگی‌تان اجازه مرد بودن بدهید

بگذارید همانی باشد که هست. خیلی از زنان میخواهند مردان را متناسب با ایده ال‌های خود تغییر دهند ولی این توقعی نیست که در رابطه عاشقانه محقق شود. اینکه مردان را به خاطر چیزی که هستند و خصوصیاتی که دارند دوست داشته باشید، شما را در دیدشان عزیزتر می‌کند.

  • اعتقاد و اعتماد به او

انتظار مردان این است که ناجی و سوپرمن باشند. هیچ چیز برایشان لذت بخش‌تر از این نیست که همسرشان فضایی را ایجاد کند که احساس شکست ناپذیری کنند.

زمانی که به آنها اعتماد ندارید و مطمئن نیستید که از عهده کاری بر می‌آیند یا خیر؛ در حقیقت انگیزه و اشتیاق آنها را کور می کنید. به او انرژی مثبت بدهید و منبع الهام بخشش باشید تا شیرینی رابطه‌تان دو چندان شود.

انتظارات مردان از زنان

اگر به مرد زندگی‌تان احساس شکست ناپذیر بودن بدهید، کاری میکند که تصور کنید زیباترین موجود کره زمین هستید. در واقع با تزریق انرژی مثبت به او، همان انرژی را دریافت کرده و نتایجش را در زندگیتان مشاهده می‌کنید.

  • انتظارات مردان از زنان در زمینه جنسی چیست؟

مردان دارای تخیلات جنسی بیشتر و متنوعی هستند و حداقل یک بار در روز به مسائل جنسی فکر می‌کنند. اگر تصور میکنید رابطه جنسی برای مردان فقط تماس فیزیکی است، سخت در اشتباهید. در یک رابطه سالم متعهدانه و عاشقانه، رابطه جنسی منبع اصلی تامین رضایتمندی زوجین است.

مردان هم دوست دارند گاهی همسرشان شروع کننده باشد. بنابراین بدون خجالت احساسات جنسی خود را نشان دهید. این سبک رفتاری میتواند به رضایت هر چه بیشترتان در رابطه منجر شود.

  • همیشه شفاف و واضح باشید

مردان از پیدا کردن سرنخ‌ها خوششان نمی‌آید. احتمالا این موضوع را زمانی  متوجه می‌شوید که بخواهید به طور غیر مستقیم به مطلبی اشاره کنید. در چنین موقعیتی با چشمهای متعجب و سردرگم مردان مواجه خواهید شد.

مردان طرفدار شفافیت هستند. برای توضیح دادن از کلمات واضح و مستقیم استفاده کنید و از کنایه زدن بپرهیزید چون عملا متوجه منظورتان نمی‌شوند.

همینطور رابطه عاشقانه بدون شفافیت شبیه راه رفتن روی شن است و مانع برقراری ارتباط سازنده و مفید بین زوجین می‌شود.

  • به او انگیزه بدهید

مردان در روابط خود به انگیزه نیاز دارند. سعی کنید همیشه به او آرامش بدهید و از افکار منفی و باطل دوری کنید.

زمانی که مردان این انرژی مثبت را از جانب شما دریافت می‌کنند میتوانند از پس مشکلات بر بیایند.

البته منظور از داشتن انرژی مثبت فقط در زمان شادی و خوشی نیست بلکه باید در هنگام بروز مشکلات امید دهنده باشید و دیدگاه مثبت خودتان را حفظ کنید به این ترتیب میتوانید به بخش جدانشدنی از لحظات و دقایق شریک زندگی‌تان تبدیل شوید.

 

 

 

مقالات مرتبط

حال-عشق و دوست داشتن
مدیریت روابط: نمی دونم عاشقشم یا فقط دوستش دارم

[video width="1280" height="720" mp4="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/12/و-دوست-داشتن.mp4"][/video]

پشتیبانی حال
۱۸ / ۰۹ / ۹۸
عشقم بهم زنگ نمیزنه چیکار کنم؟
عشقم بهم زنگ نمیزنه چیکار کنم؟

در ابتدای رابطه‌ پیام‌های متنی زیادی از عشقتان دریافت می‌کردید ولی با گذشت زمان پیام‌های متنی کمتری می‌فرستد و به شما زنگ نمی‌زند؟ آیا این اعتراض رو دارین که عشقم بهم زنگ نمی زنه؟ اگر فکر می‌کنید که دیگر مثل قبل برای او جذاب نیستید یا هر روزی که میگذرد از خودتان میپرسید «چرا عشقم بهم زنگ نمیزنه؟» این مطلب را از دست ندهید. امروز قصد داریم در مورد جواب سوالتان صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پشتیبانی حال
۱۰ / ۰۷ / ۹۸
بعد از طلاق چه میگذرد؟
بعد از طلاق دنیا چه رنگی است؟

زندگی بعد از طلاق برای زنان و مردان با حاشیه‌ها و مشکلاتی همراه است. اما جدا از گرو کشیدن‌های مهریه، تقسیم اموال، دادگاه، حضانت فرزندان و غیره، جدایی بیشتر شبیه یک دوراهی است. بعد از جدایی دو انتخاب دارید: فرصتی دوباره برای بازسازی زندگی یا نابود کردن باقی عمرتان.

پشتیبانی حال
۲۴ / ۰۶ / ۹۸
رفتار همسرم را دوست ندارم
رفتار همسرم را دوست ندارم، چکار کنم؟

هنگامی که در رابطه هستید برخی از ویژگی‌های طرف مقابل را عاشقانه می‌پذیرید و بعضی دیگر را فقط تحمل می‌کنید؛ این جمله که ممکن است چندان خوشایند نباشد گزاره‌ای درست است. اما وقتی رفتار همسرتان را دوست ندارید و آن را تحمل می‌کنید، در ناخودآگاه‌تان خشم دارید و گاه نمی‌توانید این خشم را پنهان کنید و این در حالی‌ست که با پذیرش ویژگی‌ها و رفتارهای شریک زندگی‌تان آن‌طور که هست درواقع مواردی را که ذهن‌ به آنها انتقاد دارد در یک پکیج بزرگ‌تر قبول کرده‌اید و می‌توانید تیغ انتقاد را از آنها بردارید و دیگر اصراری بر تغییرشان نداشته باشید. در این مقاله راهکارهایی را خواهیم دید که میتوانیم به دوستانی که مدام میگویند "رفتار همسرم را دوست ندارم" پیشنهاد دهیم.

پشتیبانی حال
۲۵ / ۰۱ / ۹۸
همسر-شكاك
راه‌های برخورد با همسر شکاک کدامند؟

عشق و اعتماد به‌هم وابسته هستند. هر کدام نباشد، یک جای زندگی می‌لنگد. شک و بی‌اعتمادی رابطه را لرزان و عشق را کم‌رنگ می‌کند. همسر شکاک می‌خواهد از موقعیتش مطمئن شود. او می‌ترسد شما را از دست بدهد. اما شک آدم‌ها را به هم نزدیک نمی‌کند. خوب است راه‌های برخورد با همسر شکاک را بدانید و برای بهتر شدن رابطه‌ تلاش کنید. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۹ / ۱۱ / ۹۷