haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رضایت از رابطه زناشویی / راه های افزایش رضایت جنسی در خانواده

رابطه زناشویی
۳۰ مهر

رابطه زناشویی خوب یکی از بزرگترین مشکلات زوجین در روابط عاشقانه و زندگی مشتریک است. بعضی افراد فکر می‌کنند با گذشت زمان و طولانی شدن ازدواجشان ممکن است رابطه زناشویی آنها تکراری و خسته کننده شود. در حالی که این یک قاعده کلی نیست و شما میتوانید با استفاده از تکنیک‌های ساده‌ای روابط صمیمانه جنسی و رضایت‌تان از زندگی زناشویی را افزایش دهید.

در این مطلب قصد داریم در مورد تعدادی از ترفندهای افزایش رضایت جنسی در زندگی زوجین صحبت کنیم.با ما همراه باشید.

 

9 تکنیک برای افزایش رضایت در رابطه زناشویی

رابطه زناشویی موفق در زندگی همیشه با پستی و بلندی‌های مالی، فشارهای خانوادگی و شغلی و.. همراه است؛ که میتواند روی کیفیت روابط جنسی و صمیمیت بین زوجین هم اثر بگذارد. برای اینکه بتوانید در همه حـال از رضایت جنسی مناسبی برخوردار باشید باید صمیمیت فیزیکی را در اولویت بالاتری قرار دهید.

اگر رابطه زناشویی جزو آخرین کارها در انتهای لیست کارهای روزانه است، تصور افزایش رضایت جنسی خیلی دور از ذهن است. اگر میل جنسی ندارید می‌توانید برای آشنایی با قرص افزایش میل زنان مطلب مشخص شده را مطالعه کنید. در ادامه با استفاده از ترفندهای زیر رابطه جنسی را به روز و سرگرم کننده نگه دارید.

  • ارتباطات زوجین

اگر بتوانید رابطه زناشویی و صمیمیت فیزیکی‌تان را با شریک زندگی خود باطراوت نگه دارید و عوامل کاهش میل جنسی را بشناسید، اثراتش را روی دیگر ابعاد زندگی مشترکتان می‌بینید. روی کیفیت ارتباطاتتان کار کنید. زمانی را به صحبت کردن با همدیگر اختصاص دهید. لازم نیست به دنبال انجام کارهای عجیب و غریب و پیچیده باشید.

از سرگرمی‌های کوچک در کنار هم لذت ببرید و افکار درونی و احساساتتان را با همدیگر در میان بگذارید. همینطور میتوانید روش های جدیدی برای افزایش صمیمیت بین خودتان پیدا کنید. به یاد داشته باشید صمیمیتی که از راه ارتباط سالم و درست ایجاد شود نقش مهمی روی رابطه زناشویی درست شما و همسرتان دارد.

  • بیان خواسته ها در رابطه زناشویی

بعضی از زوجین با وجود اینکه زمان زیادی از زندگی مشترکشان می‌گذرد هنو نمی‌توانند در مورد خواسته‌ها و نیازهای جسمانی‌شان با همسر خود صحبت کنند.

نوع تربیت و فرهنگ افراد، شرم و خجالت یا هر دلیلی که برای این موضوع دارید میتواند مانعی جدی برای کسب رضایت در رابطه زناشویی باشد.

برای صحبت کردن در مورد خواسته‌ها و نیازهای جنسی‌تان صادق باشید. از این فرصت استفاده کنید و به جای انتقاد از همسرتان، بگذارید او در جریان احساس شما قرار بگیرد.

در مورد انتظاراتتان در عشق ورزی حرف بزنید. انتظارات اشتباه یا برآورده نشده میتواند به کیفیت ازدواجتان آسیب بزند. همچنین بهتر است برای صحبت در مورد خواسته‌ها  یا مشکلات جنسی‌تان، محل و زمانی خنثی (خارج از اتاق خواب و در طول روز) را انتخاب کنید.

درباره اشتباهات رابطه زناشویی این مطلب را نیز بخوانید

  • شروع کننده باشید

صمیمیت جنسی را نوبتی نکنید. این باور اشتباه که مردان باید شروع کننده باشند را از خودتان دور کنید.

رابطه زناشویی نه یک اجبار بلکه فعالیتی است که از روی علاقه و محبت بین زوجین شکل می‌گیرد. به همین خاطر فرقی نمی‌کند چه کسی آن را شروع میکند. زن و مرد هر دو مسئول روابط عاشقانه‌شان هستند و باید برای صمیمیت و موفقیت آن تلاش کنند.

  • برنامه‌ریزی در رابطه زناشویی

شاید برخی زوجین برنامه‌ریزی کردن برای رابطه زناشویی را چندان دوست نداشته باشند. برنامه ریزی به شما فرصت می‌دهد تا از مدتی قبل‌تر برای روابط جنسی‌تان آماده شوید. مثلا روزتان را با پیامک‌های عاشقانه شروع کنید. یک شام دو نفره ترتیب دهید و در این بازه روی افزایش صمیمیت رابطه‌تان کار کنید تا در طی رابطه جنسی به اوج رضایت برسید.

  • ارتباط صمیمی مقدم بر رابطه زناشویی

مردان روابط جنسی و فیزیکی را نشانه‌ای از صمیمیت در ارتباط می‌دانند. به همین دلیل عدم علاقه‌مندی همسرشان به داشتن روابط جنسی را با کم شدن صمیمیت رابطه یکسان تلقی می‌کنند. در حالی که برای خانمها داشتن ارتباط صمیمی و عاطفی قوی منجر به روابط جنسی می‌شود.

برای داشتن رضایت در رابطه زناشویی باید ارزش‌های شریک زندگی‌تان را بشناسید و برای دستیابی به آن تلاش کنید. به یاد داشته باشید تامین رضایت جنسی شریک زندگی‌تان باعث افزایش کیفیت و رضایت خودتان می‌شود. همچنین نادیده گرفتن همسرتان در طول روز، شانس داشتن یک رابطه گرم و دوست داشتنی شبانه را نابود می‌کند.

رضایت از رابطه زناشویی

  • در مورد تغییرات بدن‌تان صادق باشید

اگر خانم میانسالی هستید و دچار عوارض گر گرفتگی، بی‌خوابی های شبانه و.. هستید یا اگر مرد هستید و استرس و مشکلات شغلی روی کیفیت روابط جنسی‌تان تاثیر گذاشته بهتر است با همسرتان در مودر این مسائل صحبت کنید.

صحبت کردن جلوی سوی تفاهمات را می‌گیرد. به جای اینکه همسرتان فکر کند شما نسبت به رابطه‌تان بی‌علاقه هستید و دیگر برایتان جذابیت سابق را ندارد به درک مشترکی نسبت به شرایط می‌رسید.

  • عشق را با عملکرد جنسی برابر نکنید

از احساسات و محبت بین خودتان مراقبت کنید، همیشه رابطه زناشویی را با  صمیمیت جسمی (لمس و بوسه طولانی) همراه کنید. همچنین شریک زندگی‌تان را به خاطر مشکلات جنسیش یا حتی ناتوانی جنسی سرزنش نکنید.

  • استفاده از راهبردهای کمکی

بسته به شرایط و کیفیت روابط‌تان میتوانید از روش‌های خلاقانه برای شروع رابطه فیزیکی استفاده کنید. در زمان برقراری ارتباط جسمی آرامش داشته باشید و محیط آرامی را برای همسرتان تدارک ببینید.

در حـال حاضر میتوانید به راحتی به منابع گسترده‌ای از کتاب ها و آموزش های مسائل جنسی (نوازش، معاشقه و..) در اینترنت دسترسی داشته باشید و با استفاده از آن کیفیت رابطه زناشویی را بهبود دهید. کمک گرفتن از مشاور (به صورت مشترک) هم راه خوبی برای بررسی و بازبینی مشکلاتی است که برای کسب رضایت جنسی بیشتر در زندگی مشترک بر سر راهتان قرار دارد.

راه های جلوگیری از خیانت همسر را در این مطلب بخوانید

  • در رابطه زناشویی تسلیم نشوید

حتی اگر با استفاده از تکنیکهای بالا نتوانستید به افزایش رضایت و کیفیت رابطه زناشویی کمک کنید میتوانید موضوع را از جنبه پزشکی و بالینی بررسی کنید. شاید هنوز تخصص سکس تراپیست یا روانشناس و مشاور جنسی خیلی همه‌گیر نباشد و با این نوع متخصص آشنا نباشیم، ولی با توجه به پیشرفت منابع علمی آنلاین ندانستن در این باره نمی‌تواند راضی کننده باشد.

در اپلیکیشن و یا وب سایت حال شما می‌توانید به برترین مشاوران جنسی ایران دسترسی داشته و مشاوره جنسی آنلاین بگیرید همچنین در صورتی که نیاز به جمع‌آوری اطلاعات بیشتر درباره مسائل جنسی داشتید کافیست در مجله روانشناسی سایت حال کلمه مسائل جنسی را جستجو کنید.

 

منابع:

مقالات مرتبط

حال- رابطه جنسی موفق
زوج درمانی: چطور رابطه جنسی موفقی بسازم

اگر در ایجاد و حفظ یک رابطه جنسی موفق سردرگم شده اید، بهتر است بدانید که تنها نیستید.

پشتیبانی حال
۰۴ / ۱۰ / ۹۸
طلاق_عاطفی_و_راه_های_درمان_آن_خانم
طلاق عاطفی چیست؟ آیا نقطه پایان رابطه زناشویی است؟

سوال طلاق عاطفی چیست برای شما هم جالب شده است؟ داشتن زندگی زناشویی موفق و باور داشتن هر یک از زوجین یکی از دستاوردهای زندگی بالغانه است. امید ما این است که در حـال جمع آوری اطلاعات درباره بایدها و نبایدهای زندگی مشترک هستید.  آیا اگر سوال طلاق عاطفی چیست برای این به ذهن تان خطور کرده است که احساس می کنید زندگی تان در این چالش قرار گرفته است؟

پشتیبانی حال
۱۹ / ۰۸ / ۹۸
راههای-جلوگیری-از-مشاجره-همسران
چگونه از شروع مشاجرات بین زوجین جلوگیری كنیم؟

اگر شما می توانید حرکات و احساسات خود را کنترل کنید، به احتمال زیاد شریک زندگی تان بیش از شما به دنبال کنترل خود می باشد. در این مقاله برای جلوگیری از آسیب در مشاجره بین زوجین به بررسی نکاتی میپردازیم.

پشتیبانی حال
۱۰ / ۰۶ / ۹۷
همسر-خودشيفته
۷روش برخورد مناسب با همسر خودشیفته

غم‌انگیز است دانستن این‌که شما به اندازه‌ای که فکر می‌کنید برای شریک زندگی‌تان اهمیت ندارید. تنهایی در حین باهم‌بودن از بدترین حس‌ها در هر رابطه‌ای است. اگر شریک زندگی‌تان یا کسی که با او رابطه دارید همه‌ی حواسش به خود و دنیای خودش است، باید بگوییم در وضعیت بدی قرار گرفته‌اید . باید بدانید با همسر خودشیفته‌ی خود چگونه رفتار کنید. خودشیفته‌ها خودشان در مرکز زندگی‌ خود قرار دارند و اولویت‌شان خودشان است. آنها به دنبال برآورده کردن نیازهای خودند و می‌توانند به راحتی تمام افراد دور و برشان حتی شمارا نادیده بگیرند. اما این جا پایان دنیا نیست و باید بدانید که می‌توانید با شریک خودشیفته‌تان کنار بیایید. مهم ترین ویژگی‌های‌ افراد خودشیفته و  نارسیست:

پشتیبانی حال
۱۵ / ۱۱ / ۹۷
۶ نکته درباره مشکلات زناشویی زوج‌های جوان

وقتی روزهای قبل از ازدواج را که پر از کادو و گل و شکلات است، پشت سر می‌گذاریم و جشن عروسی هم به‌پایان می‌رسد،‌ مشکلات زندگی زناشویی یکی یکی سر راه‌مان سبز می‌شوند و اینگونه مشکلات زوج‌های جوان بعد از یک دوره رابطه‌ی پراحساس شروع می شود . آنها تصور می‌کردند هیچ عشقی در دنیا به بزرگی و محکمی عشق آنها نیست،‌ حالا ممکن است سر مسائل جزیی با هم بحث و دعوا کنند و از آینده ناامید شوند.می‌خواهیم بگوییم این اتفاق‌ها غیرطبیعی نیست و فقط برای شما رخ نمی‌دهد. خوبی‌اش این است که مشکلات اول زندگی راه‌حل‌ دارند و با کمی درایت و صبوری می‌توانید به‌سوی رابطه‌ای محکم و پر از عشق پیش بروید. ببینید مشکلات اول ازدواج کدامند و باید چه کار کرد. یک- افسردگی بعد از ازدواج: معمولا زوجهای جوان در روزهای پیش از برگزاری جشن عروسی آنقدر کار و دغدغه دارند و درگیر برنامه‌ریزی جشن می‌شوند، که وقتی به ماه عسل می‌رسند حسابی خسته‌‌اند. آن‌همه زحمت برای چند ساعت جشن بوده و ممکن است احساس سرخوردگی کنند، که طبیعی هم هست. اما باید به خاطر داشته باشید چیزی به پایان نرسیده و این‌ تازه شروع زندگی دونفره‌ی شماست!دو- اولین گام بعد از ازدواج:اولویت در زندگی مشترکی که تازه شروع شده، تازه و رمانتیک نگه داشتن رابطه است. قرار نیست همه‌ی دوست‌‌دارم‌ها یک شبه به‌پایان برسند و زندگی روزمره‌ی خسته‌کننده‌ای را شروع کنید. پس همانقدر که در گذشته با احساس و مسوولیت برخورد می‌کردید، اکنون بیشتر محبت و حمایت کنید.سه- برنامه‌ریزی:برای سال اول زندگی‌تان برنامه‌ریزی کنید،‌ برای همه چیز. لازم است هوای دخل‌وخرج‌تان را داشته باشید و درآمد‌تان را به‌درستی تقسیم‌بندی کنید. قرار است آخر هفته‌ها و تعطیلات را چگونه بگذرانید؟ برای سفر،‌ دورهمی‌ها و گشت‌وگذار برنامه داشته باشید (مثلا می توانید قبل از سفر از سایت هایی مثل اجاره ویلا و سوئیت شب و اتاقک، ویلا رزرو کنید) و پول اختصاص بدهید. یک کار مهم دیگر هم دارید، باید یاد بگیرید چطور با اختلاف‌های‌تان کنار بیاید. آخر شما دو نفری هستید که تازه هم‌خانه شده‌اید.  

پشتیبانی حال
۱۵ / ۱۱ / ۹۷
با خیانت چه برخوردی باید کرد؟
چطور خیانت اتفاق میفتد؟

[audio mp3="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/09/karami-final.mp3"][/audio]

پشتیبانی حال
۳۱ / ۰۶ / ۹۸