جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

دوبینی چشم – علت دوبینی و روش های درمان آن

دوبینی چشم
۲۰ تیر

با تخفیف مشاوره آنلاین بگیر
OFF15

در اولین مشاوره آنلاین پزشکی یا روانشناسی 15 درصد تخفیف بگیر

دریافت مشاوره آنلاین
تصویر خدمات اقساطی

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

مهرداد

8 ماه پیش

سلام خسته نباشید.من بیش ازیکساله که دچاردوبینی هردوچشم شدم.البته بیشترزمان نگاه کردن به گوشی تشدیدمیشه.ولی دوربینم خیلی خوبه.متاُسفانه چون بیکارهستم خیلی هم باگوشی سروکاردارم.آیااین دوبینی دائمیه؟به کدام پزشک بایدمراجعه کنم؟ممنون میشم جوابموبدین🙏
پاسخ دهید
0

کارشناس حال

5 ماه پیش

سلام وقت بخیر به طور کلی، اگر دوبینی حین کار با گوشی در مدت کوتاهی اتفاق بیفتد و بلافاصله بعد از استراحت یا توقف استفاده از گوشی برطرف شود، احتمالاً نیاز به نگرانی خاصی نیست. با این حال، اگر دوبینی مداوم، مزمن و تکراری باشد و با علائم دیگر همراه شود، بهتر است به یک پزشک چشم پزشکی مراجعه کنید تا تشخیص دقیق و مشاوره درمانی دریافت کنید. همچنین، برخی عوامل مانند نور محیط، تنظیم صفحه نمایش گوشی، زاویه دید، و استفاده از عینک‌های مناسب می‌توانند به کاهش دوبینی کمک کنند.
پاسخ دهید
0

حامد نصیری

1 سال پیش

سلام خسته نباشید قطره های چشمی میتونه به دوبینی کمک کنه؟ اسم قطره هایی که برای دوبینی تجویز میکنن چیه؟
پاسخ دهید
0

کارشناس حال

4 ماه پیش

سلام وقت بخیر سلام. بله، برخی از قطره‌های چشمی می‌توانند در کنترل و بهبود برخی از علائم دوبینی (استرابیسم) کمک کنند. اما لازم به ذکر است که تجویز این قطره‌ها باید توسط یک پزشک چشم پزشکی صورت گیرد، و مصرف آنها باید زیر نظر پزشک باشد. سلام وقت بخیر به عنوان مثال، قطره‌هایی که معمولاً برای کنترل دوبینی استفاده می‌شوند عبارتند از: 1. آتروپین (Atropine): این قطره ممکن است برای کاهش تنش عضلات چشمها و کنترل استرابیسم استفاده شود. 2. تروپیکامید (Tropicamide): این یک قطره دیگر است که معمولاً برای گسیل کردن عضلات چشمها به کار می‌رود و ممکن است در مطالعه دوبینی بهبود ایجاد کند. 3. پراپاراکائین (Practolol): این نیز یک قطره دیگر است که به منظور کنترل دوبینی و بهبود تعادل بین چشمها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هر صورت، استفاده از هر نوع قطره چشمی برای کنترل دوبینی نیاز به تجویز و نظارت دقیق پزشک چشم‌پزشکی دارد. بهتر است با پزشک خود مشاوره کنید تا انتخاب مناسبی بر اساس وضعیت خاص چشمی شما انجام شود.
پاسخ دهید
0

جستجو

جدیدترین مقالات