haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

اطلاعاتی از قاعدگی که دانستنش برای مردان ضروری است

وظیفه مردان در دوران قاعدگی
۰۷ دی

وظیفه مردان در دوران قاعدگی چیست؟

با اینکه مردان هرگز قاعدگی را تجربه نمی‌کنند، اما ضروری است درباره آن بیاموزند. این واقعیت که جامعه با قاعدگی به صورت شخصی و خصوصی رفتار می‌کند، به عنوان چیزی ناخوشایند که نباید مورد بحث قرار گیرد، در حقیقت برابری بین زن و مرد را کاهش می‌دهد. متاسفانه آمارها نشان می‌دهند فقط ۸۰ درصد دختران در مالزی مسائل مربوط به پریود را از مادران خود یاد می‌گیرند و مردان در مورد این مسئله اطلاعات محدودی دارند. مردان می‌توانند از مشاوران زندگی مشترک و زناشویی برای کسب اطلاعات در این زمینه کمک بگیرند.

آنچه مردان باید درباره قاعدگی بدانند

درگیری‌های ذهنی در دوره قاعدگی

در بسیاری از روستاهای نپال، زنان در دوران قاعدگی، به کلبه‌های ایزوله که اغلب غیر استاندارد، غیر بهداشتی و فاقد تهویه مطبوع هستند، تبعید می‌شوند. همچنین مجاز نیستند از منابع آب عمومی استفاده کنند، در جشنواره‌ها شرکت کنند، یا حتی دیگری را لمس کنند. این سنت “چوپادی” نامیده شده و هنوز هم در برخی از مناطق رعایت می‌شود .

بیشتر بخوانید: علائم افسردگی بعد از زایمان

وظایف مردان در دوران قاعدگی

متاسفانه مردان در درجه اول از وجود و کارکرد قاعدگی توسط خواهران یا مادران مطلع نمی‌شوند.

از آن جا که موضوع معمولاً به طور شفاهی توسط خانواده مطرح نمی‌شود، اطلاعات از طریق دوستان، تبلیغات پد یا اینترنت جمع می‌شود که غالباً شامل نکاتی پر از افراط یا تفریط است. بنابراین مهم است که سکوت پیرامون بهداشت پریود را بشکنیم و اطمینان حاصل کنیم که باید تلاش بیشتری برای آموزش جهانیان (به ویژه مردان) در مورد پریود و اهمیت آن صورت بگیرد.

وظیفه مرد در دوران قاعدگی زن

حمایت عاطفی مردان در دوره قاعدگی به زنان کمک زیادی می‌‎کند

ما چند نکته اصلی راجع به پریود جمع‎‌آوری کرده‎‌ایم که مردان باید درباره آن‌ها بدانند. با دانستن این نکات، مردان می‌توانند به دوستان، دختران و همسرانشان در مدت پربود کمک کنند و وظیفه مرد در دوران قاعدگی زن را بدانند و کمک کننده باشند.

بیشتر بخوانید: لذت بردن از زندگی

نکاتی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

  • متوسط ​​چرخه پریود به طور معمول ۲۸ روز طول می‌کشد. طول روزهای پریود هم معمولا ۳ تا ۷ روز است.
  • در طول چرخه پریود، یک تخمک رها می‌شود و به زیر لوله‎‌های فالوپ حرکت می‌کند. اگر تخمک توسط اسپرم بارور نشود، تخمک و دیواره رحم می‌ریزند و باعث خونریزی قاعدگی می‌شود.
  • درد زیر شکم در دوران پریود به دلیل انقباض رحم برای بیرون ریختن دیواره آن ایجاد می‌شود. در این دوران توصیه می‌شود که زنان از مواد غذایی مثل دارچین و عسل و سایر خوراکی‌های با طبع گرم استفاده کنند.

درباره خونریزی شدید قاعدگی بیشتر بدانید

نقش مردان در دوران قاعدگی

درد دوره قاعدگی به علت انقباضات رحمی است

در دوران قاعدگی چقدر خون از زن خارج می‌شود؟

پاسخ به این سوال هم به شرایط فیزیکی زن و هم به تعداد روز پریود او بستگی دارد. به طور متوسط ​​، فقط در طی یک دوره بین ۳۰ تا ۸۰ میلی‏‌لیتر خون از رحم زنان خارج می‌شود که شاید روی کاغذ چیز خاصی به نظر نرسد، اما برای زنان تجربه سخت و ناخوشایندی همراه با ضعف و بی‌حالی ایجاد می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که زنان در دوران قاعدگی برای جلوگیری از کمبود آهن حتما از مکمل‌های آهن استفاده کنند.

 قاعدگی چه مدت طول می کشد؟

اغلب زنان در دوران پرویود ۵ تا ۷ روز خونریزی را تجربه می‎‌کنند. این میزان می‌تواند در زنان مختلف متفاوت باشد. برخی از زنان در این دوران نشانه های افسردگی از خود بروز می‌دهند که مردان با حمایت عاطفی خود می‎‌توانند این مشکل را تا حد زیادی تحمل‌‌پذیر کنند.

در طی قاعدگی رابطه جنسی امکان پذیر است؟

این موضوع شمشیری دو لبه است. از یک سو پریود باعث می‌شود تا زنان احساس سنگینی، نفخ و بداخلاقی داشته باشند.

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

از طرف دیگر، تعداد زیادی از خانم‌ها در زمان پریود نیاز به رابطه جنسی پیدا می‌کنند. این موضوع به این دلیل اتفاق می‎‌افتد که هورمون‌های پروژسترون و استروژن هنگام تخمک‌گذاری افزایش می‌یابند و باعث افزایش سطح میل جنسی می‌شوند. در کل این موضوع توصیه نمی شود اما تصمیم آن به توافق طرفین بستگی دارد. اما برای انجام آن حتما باید از کاندوم استفاده کرده و سایر موارد بهداشتی را رعایت کنید.

درصورت داشتن هرگونه سوال در زمینه زنان و زایمان میتوانید از خدمت دکتر زنان انلاین مجموعه حال استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: خواص پسته در بارداری

  چه کمکی از دست مردان برمی‌آید؟

وظیفه مرد در دوران قاعدگی زن چیست؟ دانستن پاسخ این سوال برای مردان باعث می شود در این دوران همراه خوبی باشند.

شما نمی‌توانید درد جسمی یک زن را در دوران پریودش کم کنید، اما با درک کردن، حمایت کردن و انجام مراقبت از زنان اطرافتان می‌توانید کمک کنید تا آن‌ها این دوران را با فشار روحی کمتری پشت سر بگذارند. ایجاد شرایطی برای استراحت و خواب راحت زن در دوران پریود، بحث نکردن، فراهم آوردن چیزهای کوچکی که باعث خوشحالی او می‌شود از جمله مواردی است که در این دوران از دست مردان برمی‌آيد.

اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی‌هایی بیشتری دارید می‌توانید همین حالا به وبسایت یا اپلیکیشن حال مراجعه کرده و با متخصصان این سامانه مشاوره آنلاین انجام دهید.

منبع

mayoclinic.org

مقالات مرتبط

همه روش های ضد بارداری و نکات مهم پیشگیری از بارداری

فرآیند بارداری تا چند دهه گذشته، به دلیل محدود‌بودن روش های ضد بارداری و ناآگاهی نسبت به آن‌ها، اغلب پدیده‌ای غیرقابل کنترل تلقی می‌شد که حتی در صورت کنترل هم، با خطاهای زیادی همراه بود. اما امروزه تنها از طریق یک داروخانه، چندین روش ایمن پیشگیری از بارداری در دسترس افراد قرار می‌گیرد.

سارا صاحبی
۱۸ / ۰۵ / ۰۱
راه ‌های زیاد شدن شیر مادر
راه ‌های زیاد شدن شیر مادر

اگر به دنبال راه های زیاد شدن شیر مادر می‌گردید و نگران این هستید که به اندازه کافی برای تغذیه کودک خود شیر ندارید، شما تنها نیستید. شیردهی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای اطمینان از سلامتی و تندرستی کودک است. با این حال، تقریباً از هر ۳ نوزاد، ۲ نوزاد کم‌تر از دوره توصیه شده (۶ ماه) از شیر مادر تغذیه می‌کنند. لازم به ذکر است که در دو دهه اخیر، مدت این دوره توصیه شده، تغییری نکرده است. شیر مادر غذای ایده‌آل برای نوزادان است. شیر مادر ایمن، تمیز و حاوی آنتی بادی‌هایی است که به محافظت در برابر بسیاری از بیماری‌های شایع کودک کمک می‌کند. شیر مادر کلیه انرژی و مواد مغذی مورد نیاز نوزاد را برای ماه‌های اول زندگی تأمین می‌کند، در شش ماهه دوم سال اول تا بیش از نیمی از نیازهای غذایی کودک و در سال دوم زندگی، یک سوم مواد مغذی مورد نیاز کودک را تأمین می‌کند. پس طبیعی است که به دنبال روش‌های زیاد شدن شیر مادر بگردید.

پشتیبانی حال
۰۲ / ۰۳ / ۰۰
درمان خشکی واژن
آیا خشکی واژن درمان دارد؟

خشکی واژن یا آتروفی واژن به خشک و نازک شدن دیواره‌های واژن گفته می‌شود. این یک وضعیت نسبتا رایج است که گاهی با عنوان آتروفی ولوواژینال، واژینیت آتروفیک و یا سندرم ادراری تناسلی یائسگی هم از آن نام می‌برند. به نظر می‌رسد که از هر سه زن، یک نفر به این عارضه دچار می‌شود. اغلب در طی یائسگی یا بعد آن، زمانی که سلول‌های واژن با کمبود رطوبت مواجه می‌شوند، دقیقا زمانی است که بدن قادر به تولید استروژن کافی نیست. این وضعیت منجر به خشک شدن، نازک شدن و التهاب واژن می‌شود که می‌تواند استرس و ناراحتی زیادی را برای زنان ایجاد کند.

سارا صاحبی
۲۹ / ۰۸ / ۰۰
جلوگیری از بارداری
همه راه های جلوگیری از بارداری

طبق نظر پزشکان، ۸۵ تا ۹۰ درصد زوج‌های جوان به طور طبیعی در طول یک سال رابطه بدون محافظت، بچه‌دار می‌شوند. اما گاهی زوج‌ها به دلایل مختلف تمایلی به بچه‌دار شدن ندارند و برای این منظور باید از بارداری جلوگیری کنند. تکنیک‌های مختلفی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد که زوج‌ها می‌توانند با توجه به شرایط بدنی و سلامت خود، از یکی از آن‌ها استفاده کنند. بسیاری از عناصر در هنگام انتخاب مناسب‌ترین روش پیشگیری از بارداری باید توسط زنان، مردان یا هر دو مورد توجه قرار گیرد. این عناصر شامل ایمنی، اثر بخشی، در دسترس بودن، مقرون به صرفه بودن و قابل قبول بودن است.

سارا صاحبی
۰۲ / ۰۲ / ۰۰
نکات مهم قبل از بارداری که بهتر است بدانید

دوره بارداری یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دوران زندگی آدمی است. بسیاری از آسیب‌ها و تنش‌های روحی و جسمی وارد شده در این دوره می‌تواند در تمام طول عمر گریبان‌گیر فرد باشد. آگاهی از نکات مهم قبل از بارداری برای زنان و مردان بسیار ضروری است. بنابراین لازم است که آن‌ها با آمادگی کامل روحی، جسمی، روانی و اجتماعی برای آن اقدام کرده و خانوده خود را گسترش دهند. مهم‌ترین شرط ورود به این مسیر، همراهی و همدلی همه جانبه پدر و مادر است.

سارا صاحبی
۱۹ / ۱۲ / ۹۹
هزینه سزارین
هزینه سزارین / هزینه زایمان طبیعی و سزارین در بیمارستان

هزینه سزارین با توجه به شرایط و امکانات مورد نیاز نسبت به زایمان طبیعی بالاتر است و دوره نقاهت طولانی‌تری هم دارد. سزارین را می‌توان از قبل برنامه‌ریزی کرد یا در مواقع اضطراری آن را انجام داد. در حال حاضر سازمان‌های پزشکی و بهداشتی در تلاش هستند تا زنان را به انجام زایمان طبیعی ترغیب کنند؛ اما برخی از زنان به دلیل ترس از زایمان طبیعی یا شرایط ویژه جسمی و سلامتی ممکن است مجبور به انجام سزارین باشند. این مقاله شما را با زایمان سزارین، هزینه و چگونگی انجام آن آشنا می‌کند. ضمن اینکه اگر زایمان نکرده‌اید بهتر است درباره افسردگی بعد از زایمان و راه های پیشگیری و درمان آن بیشتر بدانید.

سارا صاحبی
۱۳ / ۱۲ / ۰۱

3 دیدگاه

  • چه مسخره همش چرته نه درد داره و نه باعث میشه ادم عصبانی شه بنظر من خیلی هم جالب هست چون باعث میشه روال عادی زندگی ادم دچار هیجان و تغییر بشه و به نظر من دوست داشتنیه هر چی باشه بهتر از احتلام مرداس ک

  • من پسرم، مامانمو میفهمم اینجوری میشه، خیلی دلم میسوزه براش ، میره هی یه چیزی گرم میکنه میزاره رو شکمش ، منم هی میرم قربونش میرم، اما مامانم روش نمیشه بگه پریوده بداخلاقی میکنه، بابا تقصیر خوتونه قایم میکنید وگرنه همه مردا میدونن چیه

    • سلام باعث خوشحالیه که اطلاعات کافی درمورد پریود خانم ها دارید و در این ایام از مادرتون مراقبت های لازم رو دارید 🙂